sprzatanie lasu iława 2021

i

Autor: Michał Młotek Zdjęcie archiwalne z poprzedniego sprzątania Podleśnego

Iławianie po raz kolejny uprzątną las za osiedlem Podleśnym

2022-04-19 9:05

"Sąsiedzkie sprzątanie lasu" - pod takim hasłem w sobotę 23 kwietnia odbędzie się akcja sprzątania lasu za osiedlem Podleśnym w Iławie. W tym roku inicjatywa zbiega się z obchodami Międzynarodowego Dnia Ziemi.

"Sąsiedzkie sprzątanie lasu" odbędzie się w tym roku już po raz czwarty. Inicjatorem akcji, która po raz pierwszy odbyła się w 2019 roku, jest radny Michał Młotek. Na jesieni zeszłego roku do udziału w sprzątaniu lasy udało mu się zaprosić ponad trzydzieści osób. Wtedy wspólnymi siłami zebrano ponad 250 kilogramów śmieci. I choć od tamtego czasu wzdłuż leśnych dróg i w samym lesie pojawiły się kolejne to jest już ich zdecydowanie mniej. Przede wszystkim udało się zlikwidować większość dzikich wysypisk przede wszystkim wzdłuż betonowej drogi, która jest popularnym miejscem spacerów i rekreacji wśród mieszkańców Iławy.

- Wszyscy na co dzień korzystamy z tego miejsca, dlatego chcemy utrzymywać je w czystości - mówi Michał Młotek. - W imieniu mieszkańców osiedla Podleśnego dziękuję wszystkim, którzy do tej pory wzięli udział w akcji sprzątania lasu i tym, którzy wezmą w niej udział w najbliższą sobotę - dodaje.

Należy pamiętać, że pozostawiane w lesie śmieci nie tylko szpecą krajobraz i zniechęcają do spacerów, ale też są śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt.

W tym roku na uczestników akcji czeka niespodzianka. Po sprzątaniu lasu czekać będzie na wszystkich ognisko z kiełbaskami. "Sąsiedzkie sprzątanie lasu" ma zatem nie tylko wymiar praktyczny, ale może też integracji mieszkańców osiedla Podleśnego.

Akcję "Sąsiedzkie sprzątanie lasu" zaplanowano na sobotę, 23 kwietnia. Zbiórka wszystkich chętnych pełnoletnich osób odbędzie się o godz. 11:00 na końcu ulicy 1 Maja, przed samym lasem, w okolicy popularnej górki na osiedlu Podleśnym.

Organizatorem "Sąsiedzkiego sprzątania lasu" jest radny Michał Młotek. Akcję wspiera Urząd Miasta Iławy, który zapewni odbiór odpadów, Starostwo Powiatowe w Iławie, które zadba o worki do odpadów oraz Nadleśnictwo Iława, które zorganizuje ognisko z kiełbaskami.

sprzatanie lasu iława 2022

i

Autor: mat organizatora

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Po świątecznym obżarstwie zdobędziesz pewnie maks 6/10

Pytanie 1 z 10
W jakim mieście USA znajduje się lotnisko odprawiające najwięcej pasażerów w ciągu roku?
We Lwowie hitem jest papier toaletowy z wizerunkiem Putina

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl