strajk kobiet iława

i

Autor: W.Raczkowski

Iławianie nie wyszli masowo na spacer by poprzeć kobiety [AUDIO]

2021-02-01 13:39

W październiku po decyzji Trybunału Konstytucyjnego ograniczającego prawo do aborcji mieszkańcy i mieszkanki Iławy także wyszli na ulice. Ponad tysięczny marsz przeszedł ulicami miasta. Teraz, kiedy wyrok opublikowano, stawiło się na proteście zaledwie kilkanaście osób.

Organizatorzy i uczestnicy nie ukrywali rozczarowania frekwencją. Dominika Kasprowicz, działaczka Strajku Kobiet, tłumaczyła, że jednym z powodów jest strach.- Strajk Kobiet ma badania pokazujące, że co raz więcej ludzi boi się brać udział w demonstracjach, po tym co wyprawia polska policja - mówiła. - Gaz, pałki, zabieranie na dołek, wizyty w domach to wszystko przynosi efekty. My się jednak nie poddamy.

Główne przesłanie tej odsłony akcji protestacyjnej brzmiało ,,Aborcja czas próby”. Trwała około półtorej godziny. Przebiegała spokojnie i bez incydentów. Policja, której było więcej niż uczestników nie interweniowała.

- Aborcja była, jest i będzie - skandowały uczestniczki i uczestnicy. Inne hasła to Moje ciało, mój wybór; Myślę, czuję, decyduję czy Moja pusia nie Jarusia. Iławianie zapowiadają kolejne akcje protestacyjne.

Zapraszamy do posłuchania relacji z protestu.

Strajk Kobiet w Iławie.
strajk kobiet iława

i

Autor: W.Raczkowski
dr Jacek Sokołowski: Kwestia aborcji nie odbije się w sondażach [Super Raport]