pup iława

i

Autor: Starostwo Iławskie

Iława. Zainteresowanie tarczą antykryzysową jest bardzo duże [AUDIO]

2020-06-22 13:54

Powiatowy Urząd Pracy w Iławie otrzymał na pomoc przedsiębiorcom aż 43 miliony złotych. Największą popularnością z oferty przygotowanej w ramach tarczy cieszą mikropożyczki i dopłaty do nowych pracowników.

Telefony w urzędzie wręcz się urywają - mówi Agata Steiner-Dembińska, wicedyrektor PUP w Iławie. - Skala potrzebujących pomocy przedsiębiorców nas zaskoczyła. Zwłaszcza branża turystyczna, gastronomiczna i usługowa potrzebuje ogromnego wsparcia. Pandemia tym przedsiębiorcom dała się mocno we znaki. Otrzymaliśmy od rządu ponad 40 milionów na pomoc dla lokalnej gospodarki na terenie powiatu iławskiego. Na początku przedsiębiorcy pytali głównie o mikropozyczki, teraz się to zmieniło i najwięcej zapytań i wniosków o wsparcie finansowe dotyczy zatrudniania nowych pracowników.

Urzędnicy z PUP Iława przyznają, że pod dwóch miesiącach totalnego przestoju lokalna gospodarka budzi się teraz do życia. Widać to choćby po systematycznie zwiększającej się ilości nowych ofert pracy. Tydzień temu było to 50, a w tym tygodniu aż 70.

Agata Steiner-Dembińska, wicedyrektor PUP w Iławie, mówi o tarczy antykryzysowej dla lokalnych przedsiębiorców

Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Fast food z obrazka to:
Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia
Nowy mural w Siedlcach