święconka

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

kroniki policyjne

Iława: Ukradli święconkę sprzed kościoła! [WIDEO]

2023-04-11 10:32

Złodzieje nie odpoczywają nawet w Wielkanoc. W biały dzień, na dodatek w święta, sprzed jednego kościołów w Iławie zniknął koszyczek wielkanocny ze święconką. Złodzieja namierzył dzielnicowy dzięki pomocy mieszkańców i monitoringu.

Okazuje się, ze znajomość rejonu służbowego przez dzielnicowego i regularny kontakt z lokalną społecznością, to bardzo ważne i przydatne elementy, które w policyjnej w pracy pomagają ustalić sprawców przestępstw i wykroczeń. Pomogły w przypadku koszyczka ze święconką, który został skradziony sprzed kościoła w Iławie.

Wśród wielu różnych czynności policyjnych, które na co dzień wykonują dzielnicowi, jest również ustalanie sprawców przestępstw i wykroczeń. Osoby te często myślą nikt nie widział, to są bezkarni. Jednak jak się okazuje nie tylko świadkowie pomagają w ustaleniu sprawców ale także nagrania z monitoringu.

Kobieta przyszła do kościoła i przed budynkiem, na specjalnie przygotowanym do tego stole pozostawiła koszyczek, po czym poszła do kościoła pomodlić się. Gdy wróciła, święconki już nie było. Pokrzywdzona o wszystkim poinformowała proboszcza.

Jak ustalili Policjanci kradzież została zarejestrowana przez kamery monitoringu, dzięki dobremu rozpoznaniu rejonu służbowego przez dzielnicowego, jak i regularny kontakt z mieszkańcami, sprawca kradzieży został ustalony, a koszyczek nienaruszonym stanie odzyskany - mówi Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy iławskiej policji.

60-latek za kradzież został ukarany mandatem, jak oświadczył policjantom nie wie czemu to zrobił. - Koszyczek stał sam, to go zabrał! - powiedział.

QUIZ. Jak dobrze znasz wiejskie zwyczaje i obrzędy?

Pytanie 1 z 9
W dawnych czasach istniał zwyczaj "smagania innych" wierzbowymi gałązkami. Na Suwalszczyźnie wypowiadano wtedy formułkę: