lgbt iława

i

Autor: W.Raczkowski

Iława solidarna ze społecznością LGBT+ [AUDIO]

2020-08-13 15:19

Iławianie protestowali przeciw zatrzymaniu Margot. Tym samym przyłączyli się do ogólnopolskich akcji wsparcia dla zatrzymanej anarchistki związanej z ruchem LGBT. Jej organizatorzy uważają, że aresztowanie Margot to kolejny akt dyskryminacji takich osób przez państwo.

W iławskiej akcji pod hasłami Iława solidarna ze społecznością LGBT+ i aktywistkami Stop Bzdurom!" oraz "Murem za Margot!" wzięło udział około 100 osób. Zdecydowaną większość stanowiły osoby młode. Akcję organizowało stowarzyszenie Od-Ważne.

- Protestujmy przeciw przemocy władzy i brutalności policji wobec osób LGBT+ - mówi Domnika Kasprowicz, jedna z organizatorek akcji pod ratuszem. - Od dwóch lat osoby LGBT+ doświadczają wzmożonej agresji. Mnożą się pobicia, przypadki codziennej homofobii, przemocy fizycznej, słownej i symbolicznej.

- Nie godzimy się na podsycanie nienawiści i podziałów - dodaje iławska radna Katarzyna Dzik, która współorganizowała protest. - Stoimy pod flagą biało-czerwoną i tęczową. Panie prezesie Kaczyński, może być gorszy sort jabłek, ale nie ma gorszego sortu ludzi.

lgbt iława

i

Autor: W.Raczkowski
lgbt iława

i

Autor: W.Raczkowski

Podczas demonstracji pod ratuszem doszło do napaści przez chuliganów. Krzycząc niecenzuralne słowa zaatakowali uczestników, wyrwali im transparent i dwie tęczowe parasolki. Kiedy tylko zobaczyli policyjny radiowóz zaczęli uciekać. Na miejscu zatrzymano dwie osoby, które dostały mandat. Jak zapowiadają policjanci wkrótce mają być zatrzymani kolejni chuligani.

Zapraszamy do posłuchania reportażu z iławskiej akcji wsparcia osób LGBT+.

Reportaż z iławskiej akcji wsparcia dla Margot i osób LGBT

Testy do policji Multi Select 2020. Sprawdź, czy możesz zostać policjantem - cz. III

Pytanie 1 z 20
Chętnie czytam czasopisma techniczne
Horror na plaży w centrum Sopotu. Nie żyje mężczyzna