policja iława

i

Autor: KPP Iława zdjęcie ilustracyjne

Iława: Podawali się za policjantów, pijani chcieli okraść nastolatka i szarpali się z mundurowymi

2022-11-15 11:58

Policjanci z Iławy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podszywając się pod funkcjonariuszy Policji zażądali wydania telefonu od pokrzywdzonego. Będą tłumaczyć się przed sądem.

Oficer dyżurny iławskiej policji w środę (09.11.2022r.) został poinformowany o nietypowej sytuacji. Zgłaszający oświadczył, że podeszło do niego trzech mężczyzn. Jeden oświadczył, że jest z policji, jest aspirantem i podał nazwisko po czym poprosił pokrzywdzonego, aby ten wyciągnął wszystko z kieszeni.

Nastolatek wyjął telefon jednak po chwili zorientował się, że nie są to prawdziwi policjanci i z powrotem schował rzeczy. Następnie zadzwonił na numer alarmowy informując o zaistniałej sytuacji.

Po chwili na miejsce przyjechali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie, którzy zatrzymali mężczyzn podających się za policjantów. Okazali się nimi dobrze znani z wcześniejszych interwencji dwaj mieszkańcy Iławy.

Mężczyźni znajdowali się pod działaniem alkoholu, a podczas prowadzonej interwencji wyzywali funkcjonariuszy, grozili, szarpali za mundur, a także próbowali zmusić ich do zaniechania prawnej czynności służbowej. 37-latek i jego młodszy kolega zostali osadzeni w policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów, do których się przyznali.

Kodeks karny za samo wywieranie wpływu na czynności urzędowe przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

QUIZ na dobre maniery!

Pytanie 1 z 8
Kto ma pierwszeństwo w drzwiach?
Wielkie uderzenie w nielegalną fabrykę papierosów. 5 osób zatrzymanych

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl