Iława otrzymała pieniądze na tereny popegeerowskie. Będzie kanalizacja!

2022-07-18 10:00

Iława otrzymała kolejną dotację, tym razem w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dla terenów popegeerowskich 1,96 mln zł

1,96 mln zł dotacji dla Iławy zostanie przeznaczone na budowę sieci wodociągowej w rejonie ul. Zalewskiej z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych dla terenów popegeerowskich. Miasto dołoży 40 tys. zł (czyli 2% wartości projektu). 

Przewidywana liczba gospodarstw możliwych do podłączenia w wyniku realizacji inwestycji jest szacowana na 120 nieruchomości. Sieć wodociągowa będzie liczyć ponad 3,1 km. 

- Rozbudowa sieci wodociągowej z jednej strony będzie odpowiedzią na potrzeby obecnych mieszkańców tej części Iławy, z drugiej zaś wpłynie pozytywnie na atrakcyjność tych terenów i rozwój budownictwa jednorodzinnego. Tym działaniem zwiększymy zainteresowanie nowych mieszkańców do osiedlania się na terenie naszego miasta - komentuje burmistrz Dawid Kopaczewski.

QUIZ. Toruń bez tajemnic. Mieszkańcy muszą znać odpowiedzi! Bez 8/10 nie pokazuj się na starówce

Pytanie 1 z 10
Prezydentem Torunia jest.... (stan na 17.07.2022 r.)
Rosję czeka rewolucja? Naród mu nie wybaczy! [UkrAlina]

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!