Marcin Turulski

i

Autor: eka

PODCAST

Iława, Lubawa: Dwa rajdy samochodowe już wkrótce. Znamy szczegóły

2023-06-23 14:19

Mamy potwierdzenie! Trzeci Rajd Iławski "Razem dla Autyzmu" odbędzie się 2 lipca 2023. O szczegółach opowiedział nam organizator, Marcin Turulski z Lubawskiego Klubu Rajdowego.

Zawodnicy, kibice i wszystkich zainteresowani sportami samochodowymi będą mieli do dyspozycji znane trasy asfaltowe. Biuro zawodów i park maszyn dostępne będą w dniu zawodów na parkingu przy Basenie Miejskim, od godz. 7:00. Oczywiście tak jak to było planowane w początkowej fazie organizacji, organizatorzy przygotowali dwa odcinki specjalnie, przejeżdżane 3-krotnie, jechane równocześnie - zatem: będzie się działo!

- W porozumieniu z UM Iława, postanowiliśmy również przeznaczyć 40zł z każdego wpisowego załogi na sfinansowanie zajęć terapeutycznych TUS (trening umiejętności społecznych) dla dzieci ze spectrum autyzmu, zatem zapisujcie się licznie, w tej imprezie jedziecie również dla dzieciaków - mówi Marcin Turulski z Lubawskiego Klubu Rajdowego.

Posłuchaj. Marcin Turulski zaprasza na dwa rajdy

Przypominamy też, że tydzień wcześniej, bo w najbliższy weekend (24 - 25 czerwca) w Lubawie odbędzie się 7 Rajd Lubawski o Puchar Burmistrza Lubawy.

Organizacja tak dużych imprez rajdowych w odstępie zaledwie tygodnia to duże przedsięwzięcie, wymagające dużego zaangażowania, stalowych nerwów  i sprawnej organizacji.

Wszystko dla bezpieczeństwa

Dlatego organizatorzy liczą na obecność widzów na trasie, fajną atmosferę i przede wszystkim bezpieczną zabawę. Proszą o bezwzględne podporządkowanie się zaleceniom służb porządkowych. Trzeba dbać o własne bezpieczeństwo i obserwować zawody z bezpiecznej odległości, nie przekraczając oznakowań organizatora. Do organizatorów, czyli Lubawskiego Klubu Rajdowego, mogą się też zgłaszać osoby, które wylicytowały vouchery przekazane przez Klub na WOŚP - to kolejna świetna okazja, by je wykorzystać!

Pomorskie. Tajemnicza choroba atakuje koty

QUIZ. Tablice rejestracyjne w Świętokrzyskiem. Sprawdź, czy znasz wszystkie

Pytanie 1 z 10
Z którego powiatu jest rejestracja TSZ?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl