IGS

i

Autor: IGS

TYLKO W ESCE

Iława Gospel Singers jedzie na festiwal do Londynu. Możesz pomóc w pokryciu kosztów

2024-06-25 8:23

Iławski chór śpiewający muzykę gospel dostał się do finału konkursu, który odbędzie się w słynnej londyńskiej sali koncertowej Royal Albert Hall. Sam wyjazd to ogromne przedsięwzięcie, także finansowe. Dlatego Iława Gospel Singers szuka wsparcia, gdzie to tylko możliwe. Posłuchaj, co członkowie chóru opowiedzieli na naszej antenie!

Od ponad 9 lat tworzą w Iławie chór o nazwie Iława Gospel Singers (IGS), promując nasze miasto nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami.  

Na co dzień prowadzimy zwyczajne życie, spełniamy się w różnych rolach - rodzinnych i zawodowych, a w IGS… angażujemy maksimum serca i wolnego czasu na rozwijanie naszych umiejętności wokalnych oraz dzielenie się z innymi ludźmi chrześcijańskim przesłaniem wiary, nadziei i miłości: koncertujemy, organizujemy warsztaty muzyki gospel, włączamy się w akcje charytatywne - mówią o sobie członkowie IGS.

Motywują ich niezwykłe wyzwania. Jesienią 2023 roku grupa wzięła udział w eliminacjach pierwszej europejskiej edycji konkursu How Sweet The Sound, który od 2007 r. odbywał się wyłącznie w Stanach Zjednoczonych wśród amerykańskich społeczności.

Konkurs organizowany jest przez profesjonalistów: wykonawców i producentów muzyki, sztuk performatywnych. Wśród jurorów zasiadają najbardziej uznani artyści gospel. W koncercie finałowym, który stanowi niezwykłe przeżycie artystyczno-duchowe, oprócz zakwalifikowanych w odpowiednich kategoriach chórów, solistów i mówców, występują wyjątkowi goście specjalni, jak chociażby zdobywca nagrody Grammy, kompozytor i wokalista  Donald Lawrence.

- Kiedy w maju tego roku otrzymaliśmy wiadomość, że ZOSTALIŚMY ZAKWALIFIKOWANI do kolejnego etapu Konkursu How Sweet The Sound i 20 października 2024 r. mamy wystąpić w wielkim finale w słynnej ROYAL ALBERT HALL w Londynie, zamarliśmy z wrażenia! Żarty się skończyły. Radość, ekscytacja na poziomie odcinającym kontakt z rzeczywistością pomieszane z obawami, czy udźwigniemy taką odpowiedzialność, również finansowo. Wierzymy jednak, że skoro Najwyższy otworzył przed nami możliwość wystąpienia na TAKIEJ scenie, dzielenia się swoją muzyką, wrażliwością i czerpania z warsztatu od najlepszych, to przy maksymalnym zaangażowaniu damy radę!  - wspominają członkowie Iława Gospel Singers.

To pierwsza europejska edycja tego konkursu. W finale IGS będzie reprezentować Polskę. Jako że na wyjazd potrzebne są duże pieniądze, chór zwraca się o wsparcie. W tym celu utworzono zbiórkę: https://zrzutka.pl/Ilawa Gospel Singers

CEL ZBIÓRKI

Zebranie środków na wsparcie przygotowań i organizację wyjazdu chóru Iława Gospel Singers na finał Konkursu How Sweet The Sound, który odbędzie się 20 października 2024 r. w Royal Albert Hall w Londynie. 

NA CO KONKRETNIE PRZEZNACZONE ZOSTANĄ ZEBRANE ŚRODKI?

- na dodatkowe zajęcia: IGS potrzebuje doszkolić się u fachowców w dziedzinie choreografii, - na nowe stroje - IGS mamy wiele stylizacji (na różne okazje), które dotąd finansowane były wyłącznie z prywatnych środków, ale tym razem potrzebne jest czegoś wyjątkowego, a zarazem ujednolicającego  wygląd- na organizację wyjazdu: bilety lotnicze, noclegi, transport/przejazdy komunikacją publiczną, ubezpieczenia.

- Kwota potrzebna na pokrycie wszystkich kosztów jest co najmniej 2x większa niż zaplanowany na start cel zbiórki. Warto dodać, że na obecną chwilę nie posiadamy żadnych innych źródeł finansowania tego przedsięwzięcia, choć oczywiście podejmujemy wysiłki, by to się zmieniło. Nieuniknione będzie zaangażowanie również naszych prywatnych funduszy, ale pokrycie 100% kosztów wyjazdu przekracza nasze możliwości - mówią członkowie chóru.

Posłuchaj, co członkowie Iława Gospel Singers opowiedzieli o swoich planach na antenie Radia Eska Iława.

Iława Gospel Singers jedzie do Royal Albert Hall

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Rytmy gospel dla Ukrainy. Śpiewał pastor Abraham Diomande z Nowego Jorku wspólnie z Chórem Gospeople z Lublina.

Quiz. Akademia Pana Kleksa

Pytanie 1 z 10
Jak miał na imię Pan Kleks?