Sport

Iława: Dzieciaki Mikołajki spędziły w wodzie

2023-12-08 16:03

Na Pływalni Miejskiej w Iławie odbyły się X Mikołajkowe Zawody w Pływaniu Ośrodków Szkolno – Wychowawczych. W zawodach wystartowali zawodnicy ze szkół i ośrodków specjalnych z Olsztyna, Elbląga, Ostródy i Iławy.

Honorowy patronat X Mikołajkowych Zawodów w Pływaniu Ośrodków Szkolno-Wychowawczych naszego województwa objął Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski, który ufundował medale dla wszystkich zawodników oraz puchary dla poszczególnych ośrodków. W dniu zawodów Powiat Iławski reprezentowała Ewa Junkier, Przewodnicząca Rady Powiatu Iławskiego.Zawodnicy startowali w konkurencjach indywidualnych, w zależności od stopnia zaawansowania umiejętności pływackich, bez przyboru i z przyborem. Na zakończenie zawodów przeprowadzono wyścigi sztafet. Pierwsze miejsce zdobyła sztafeta ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Elblągu. Organizatorem zawodów był Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie oraz Uczniowski Klub Sportowy „ARKA”.

Serdeczne podziękowania składamy sponsorom, którzy w znaczący sposób przyczynili się do zorganizowania tego wydarzenia sportowego - piszą organizatorzy. - Chcielibyśmy również serdecznie podziękować: zawodnikom za wrażenia i sportową rywalizację, a kibicom z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie za niesamowitą atmosferę i doping.

Choinka w Warszawie rozbłysnęła! Ma aż 40 tys. lampek

Tradycje bożonarodzeniowe na Warmii i Mazurach. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Warmińska pasterka odbywała się o północy tylko w miastach. Na wsi ludzie przychodzili na pasterkę o godzinie: