iks morena na zawodach

i

Autor: IKS Morena Iława

IKS Morena z mistrzostwem w kajakarstwie płaskodennym [ZDJĘCIA]

2020-09-04 12:56

Na torze wioślarskim w Iławie rozegrano Mistrzostwa Polski w kajakarstwie płaskodennym pod patronatem iławskiego starostwa. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy z Iławskiej Moreny, którzy wywalczyli tytuł drużynowego mistrza w kraju.

Na torze wioślarskim w Iławie rozegrano Mistrzostwa Polski w kajakarstwie płaskodennym Stowarzyszenia CROSS. Startowało 8 klubów z całego kraju. Zawody rozegrano w 5 konkurencjach K 2 500 i 1000 m kobiet i mężczyzn oraz K 2 500 mixt. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy z Iławskiej Moreny, którzy wywalczyli tytuł drużynowego mistrza w kraju zwyciężając znaczną przewagą z sumą punktów 109.

iks morena na zawodach

i

Autor: IKS Morena Iława

Na drugim miejscu znalazło się „Podkarpacie” Przemyśl 25 pkt., OKS „WIM” 23 pkt. W klasyfikacji indywidualnej iławianie zdobyli aż 11 medali. Agnieszka i Jan Smoła wygrali konkurencję K2 500 mixt , Agnieszka Smoła wraz Klaudią Żelazowską zdobyła srebrny medal konkurencji K2 500 kobiet oraz Pani Smoła wraz z Małgorzatą Kasprzycką w konkurencji  K2 1000 m kobiet brązowy medal. Jan Smoła wraz z Tomaszem Marciniak wywalczyli tytuł wicemistrzów Polski w konkurencji K2 500 m mężczyzna z Tomaszem Ćwikła, a w konkurencji K2 1000 m mężczyzn brązowy medal. Małgorzata Meier natomiast popłynęła po srebrny medal na dystansie 1000 m wraz z Klaudią Żelazowską.

iks morena na zawodach

i

Autor: IKS Morena Iława

Klaudia Żelazowska po raz trzeci stanęła na drugim miejscu podium w konkurencji K2 500 mixt., w której starowała wraz z Tomaszem Marciniakiem. Brązowe medale wywalczyli również Małgorzata Kasprzycka, Janusz Jeleń a dwukrotnie Stanisław Nowakowski.

Najlepszymi zawodnikami zostali Dariusz Mądro z ‘Podkarpacia” Przemyśl a wśród kobiet Elżbieta Ćwikła z OKS „WIM”. Imprezę zabezpieczał WOPR Iława a sędzią głównym był Krzysztof Królik.  Koordynatorem udanych zawodów był Stanisław Piasek.

iks morena na zawodach

i

Autor: IKS Morena Iława
iks morena na zawodach

i

Autor: IKS Morena Iława

Bazą zawodów był Ośrodek TVP w Sarnówku. Dla zwycięzców wspaniałe statuetki ufundowała firma „Szkłomal” z Lubawa a część nagród została przekazana przez Urząd Miasta w Iławie, patronat nad zawodami objął Starosta Powiatu Iławskiego.

Latem podopieczni IKS Morena brali udział w dwutygodniowym obozie żeglarskim w Siemianach, zobaczcie ich super fotorelację:

Quiz: czy znalazłeś prawdziwą miłość?

Pytanie 1 z 15
Czy myślisz o drugiej osobie, gdy spędzasz czas z kimś innym?
Driftował aż skosił latarnię