piano

i

Autor: pixabay.com

Prokuratura

Ikona iławskiej Złotej Tarki oskarżona o pedofilię. Jazzman usłyszał zarzuty

2023-07-20 12:25

Oskarżony jest pianistą jazzowym, kompozytorem. Organizował iławski festiwal i na nim także występował. W latach 90. współtworzył program telewizyjny „Tęczowy Music Box”. Dzieci, które uczestniczyły w tym programie, miały być ofiarami molestowania.

Jak donosi PAP Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko muzykowi Krzysztofowi S. Został oskarżony o seksualne wykorzystanie osoby poniżej 15. roku życia. Muzykowi za zarzucany mu czyn może grozić od 2 do 12 lat więzienia.

 "Zarzut dotyczy zdarzenia z 2017 roku mającego miejsce w Puławach podczas warsztatów jazzowych organizowanych dla dzieci i młodzieży przez stowarzyszenie, którego prezesem wówczas był oskarżony Krzysztof S." - informuje rzecznik prokuratury prok. Szymon Banna. - Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i odmówił składnia wyjaśnień w sprawie.

Pod koniec czerwca na platformie YouTube opublikowany został reportaż pt. "Bagno" autorstwa dziennikarza Mariusza Zielke. Jest w nim m.in. mowa o zarzutach wobec znanego muzyka jazzowego Krzysztofa S. Po publikacji filmu do sprawy odniosła się Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która w swoim oświadczeniu wskazała, że tylko jeden z kilku czynów zarzucanych muzykowi nie uległ przedawnieniu, a postępowanie w sprawie mężczyzny jest na końcowym etapie.

Postępowanie zostało zainicjowane po zawiadomieniach dwóch kobiet. Kobiety, które oskarżyły pianistę o molestowanie i gwałty, jako dzieci występowały w programach "Tęczowy Music Box" i "Co Jest Grane", a także w zespole "Tęcza". Treści zawiadomienia prokuratura nie ujawniała.

Przerażający wypadek w Legincy. Zmiażdzył Młodą kobietę

QUIZ. Jak dobrze pamiętasz kultowe seriale z lat 90.? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Serial "Słoneczny patrol" opowiadał o ratownikach z...
Słoneczny Patrol