wydarzenia

Harcerze z Iławy zapraszają na Dzień Flagi. Zmiana miejsca

2023-04-28 12:17

Komenda Hufca ZHP w Iławie serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na festyn z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzimy 2 maja. W Iławie, w najbliższy wtorek o godzinie 17:00 zaplanowano obchody.

UWAGA ZMIANA MIEJSCA

W związku z dzisiejszymi warunkami atmosferycznymi (deszcz i niska temperatura), festyn, który miał się odbyć w Galerii Jazzowej (obok ratusza), zostanie przeniesiony na Salę Gimnastyczną Szkoły Podstawowej nr 3 w Iławie. Chcemy, aby mieszkańcy oraz goście mogli jak najlepiej skorzystać z przygotowanego programu i świętować w jak najlepszych warunkach. Dziękujemy także Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 w Iławie na szybką odpowiedź i pomoc - donoszą organizatorzy

Odbędzie się konkurs, koncert Hufcowego Zespołu Muzycznego, wspólne zabawy oraz tańce, gry i animacje dla dzieci, pokaz pierwszej pomocy, a także przemarsz z dużą Flagą Polski. 

To mają być radosne obchody, a nie jak podczas większości wydarzeń patriotycznych, że stoimy na baczność i pokazujemy jak jest nam smutno. Chcemy mieszkańców nauczyć pozytywnego, radosnego patriotyzmu! Powinniśmy cieszyć się z tego święta i tego jak mamy piękną flagę Polski - mówi Radiu Eska Piotr Jakimowicz, komendant hufca ZHP Iława

Dodatkowo, podczas festynu będzie można poznać bliżej środowisko harcerskie, dowiedzieć się jak zapisać dziecko lub podjąć się dołączenia już jako instruktor ZHP.

Festiwal odbywał się w przeszłości i jest dosyć znany iławianom i iławiankom, w tym roku wracamy ze zdwojoną siłą gotowi do działania, dlatego też motywem przewodnim wydarzenia będzie hasło - "#RadosnyPatriotyzmwIławie". Właśnie z takim nastawieniem chcemy wspólnie razem z Wami podkreślić istotę tego święta, czy to na miejscu w Galerii Jazzowej czy w social mediach, gdzie serdecznie zapraszamy do publikacji zdjęć ukazujących jak świętujecie owo wydarzenie dodając hasztag "#RadosnyPatriotyzmwIławie". Pokażmy wszystkim, że patriotyzm można celebrować z uśmiechem na twarzy! Gwarantujemy świetną zabawę i niezapomnianie chwile! - zachęcają organizatorzy.

Program wydarzenia

Narodowe Święto Flagi w Iławie #RadosnyPatriotyzmwIławie

  • Konkurs wiedzy o Polsce.
  • Koncert Hufcowego Zespołu Muzycznego.
  • Wspólne tańce.
  • Kiełbaski z ogniska.
  • Zabawy, gry i animacje dla dzieci.
  • Pokaz pierwszej pomocy.
  • Przemarsz z flagami i dużą Flagą Polski.
  • ... i wiele innych atrakcji.

02.05.2023 Godzina 17:00 Sala Gimnastyczna SP3 w Iławie

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na ilawa@eska.pl!

Quiz o serialu "Teoria Wielkiego Podrywu". Tylko prawdziwi fani odpowiedzą na TE pytania!

Pytanie 1 z 10
Na którym piętrze znajdują się mieszkania Sheldona, Leonarda i Penny?