wieś bele słomy

i

Autor: Ada K - Pixabay Gospodynie mogą rywalizować o Miss Wdzięku. Są też inne konkursy

Gospodynie z gminy Iława mogą rywalizować o Miss Wdzięku. Są też inne konkursy!

2021-03-31 13:25

To, że do Koła Gospodyń należą jedynie dorosłe i starsze panie to mit! Obecnie w Kołach Gospodyń Wiejskich również gminy Iława działają prężnie młode gospodynie, a co w nich robią? Nie tylko gotują!

Gmina Iława namawia panie gospodynie do zgłaszania się do ogłoszonych właśnie konkursów. W gminie Iława Kół Gospodyń nie brakuje, więc rywalizacja może być zacięta. Zwłaszcza, że na wygranych czekają nagrody finansowe!

Jeśli się pospieszycie, to może uda wam się jeszcze zgłosić lub zapisać do jednego z kół, tu polecamy kontakt z GOK Laseczno.

Wracając do tematu konkursów - piętnaście tysięcy złotych – tyle wynoszą nagrody główne w ogólnopolskich konkursach przygotowanych podczas wyjątkowego święta – Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”.  Każde Koło Gospodyń Wiejskich może wziąć udział w dowolnej liczbie konkursów.

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” to ogólnopolskie, wyjątkowe wydarzenie, przygotowane by podkreślić jak ważne jest, by pielęgnować lokalną kulturę i tradycję. Festiwal ma na celu integrację, aktywizację i wsparcie lokalnych społeczności, promocję polskich produktów i dziedzictwa kulinarnego oraz wymianę międzypokoleniowej wiedzy, umiejętności i przekazanie tradycji młodszym pokoleniom.

Przygotowane zostały cztery konkursy angażujące Koła z całej Polski.

Wybory Miss Wdzięku

Podczas tego konkursu wybierane są najpiękniejsze działaczki KGW, jednak nie chodzi tu jedynie o piękno fizyczne. Kandydatki starające się o tytuł Miss Wdzięku będą musiały skraść serca oceniających także swoim wdziękiem, osobowością, zakresem działania oraz zaprezentowanymi umiejętnościami.

Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: Miss do 45 r. życia oraz Miss 45+.

Konkurs Kulinarny

Podczas Konkursu Koła Gospodyń Wiejskich wezmą udział w wyjątkowej rywalizacji kulinarnej – za zadanie mają przygotować tradycyjne danie regionalne lub nowoczesną wariację na jego temat.

Konkurs Artystyczny

To kategoria dla Pań, które w ramach Kół Gospodyń Wiejskich doskonałą swoje wyjątkowe umiejętności. Talentem może być wszystko, co postrzegacie w ten sposób: śpiew, taniec, malowanie, haft, lepienie z gliny czy też tworzenie pięknych symboli regionalnych, wycinanek itp.

Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa – opowiedz swoją historię

Celem konkursu jest promocja oraz wsparcie aktywnej działalności Kół Gospodyń Wiejskich na rzecz lokalnych społeczności. Jest to przestrzeń, w której każde Koło może zaprezentować swoje sukcesy, osiągnięcia oraz podejmowane działania na rzecz społeczności lokalnych i kultywowania tradycji.

Formularze zgłoszeniowe do konkursów znajdują się na stronie.

Konkursy zostaną rozstrzygnięte w 3 etapach:

  • I Etap Konkursu – Eliminacje Wstępne (około 105 najbardziej inspirujących Kół)
  • II Etap Konkursu – Półfinały Wojewódzkie. (Festiwal odwiedzi każde województwo by zaserwować uczestnikom bezpłatne wydarzenie okraszone wspaniałą atmosferą lokalnych społeczności oraz regionalnej kultury i tradycji. Do Finału przejdą 2 Koła z każdej kategorii konkursowej. Nagroda główna dla zwyciężczyń Półfinałów w każdej kategorii to 3 000 zł.)
  • III Etap Konkursu – Finał. (Odbędzie się 25 września 2021 r. na PGE Narodowym w Warszawie. Uczestnicy Festiwalu zostaną zaproszeni na koncert „Roztańczony PGE Narodowy”. Nagrody główne do zdobycia w Finale to aż 15 000 zł.)

Festiwal otrzymał Patronaty Honorowe Marszałków i Wojewodów, a każda edycja transmitowana będzie na żywo w programie „Pytanie na Śniadanie” w TVP 2.

Trzymamy kciuki za reprezentacje z powiatu iławskiego, bo zgłosicie się prawda?

Sonda
CZY ŻYWNOŚĆ W POLSCE JEST ZBYT DROGA?
Raport z anteny 31.03, godz.10