dzieci zabawa piknik

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Festyny rodzinne w iławskich podstawówkach. SP4 i SP1 zapraszają! [AUDIO]

2022-05-25 15:43

Pogoda nie rozpieszcza, ale może uda się mieszkańcom skorzystać z zaplanowanych atrakcji gdzieś między przelatującymi chmurami. Warto w sobotę zawitać do SP1 lub SP4 w Iławie.

Rodzina - Radość - Zabawa - pod tym hasłem w sobotę na imprezę przy iławskiej SP4 zapraszają organizatorzy i społeczność szkolna.

Zaproszenie kierowane jest nie tylko do rodzin dzieci uczęszczających do podstawówki im. Polskich Podróżników. Z atrakcji podczas festynu rodzinnego może skorzystać każdy, a lista przygotowywanych stoisk i zajęć jest imponująca.

- Niedługo wakacje, więc towarzyszyła nam będzie zabawa i działania pod hasłem Ahoj Przygodo! Będą występy uczniów, pokazy wozów służb porządkowych i ratunkowych, gry planszowe, smocze łodzie, zmagania zręcznościowe, kącik piękności no i będziemy tworzyć wielkie akwarium, ale tu trochę tajemnicy, efekty zobaczymy na festynie - wylicza Anna Grzelka, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Iławie.

Podczas festynów w SP4 zawsze zbierane są środki na konkretny cel. W przeszłości udało się im zebrać np na wybudowanie zatoczki autobusowej czy plac zabaw. W tym roku zbierają na nowy sprzęt sportowy i nagłaśniający.

Przy okazji będziecie mogli zobaczyć ich nowe ogródki wokół szkoły, które zdobyły nagrodę!

Festyn w SP4 - 28 maja w godzinach 10:00-14:00

Więcej o festynie w SP4 - Anna Grzelka, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Polskich Podróżników w Iławie
festyn sp4 iława

i

Autor: mat organizatora

Festyn w iławskiej SP1

Również w sobotę zaprasza na swój Europejski Festyn Zdrowia i Rodziny podstawówka w centrum Iławy - SP1. Każda klasa zaprezentuje swój mini program, ale nie tylko.

- Łączymy kilka okazji w jedną imprezę. Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Sportu i zapraszamy na atrakcje na szkolnym dziedzińcu - mówi Beata Niksa-Żubertowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Iławie. W tym roku chcemy się zmierzyć z czymś nowym. Szkoła rozwija przedsiębiorczość u uczniów, jednym z efektów jest utworzenie Spółdzielni Uczniowskiej od września. Będziemy zbierać środki, by wspomóc uczniów w ich działalności w ramach spółdzielni i wyremontować na jej potrzeby salę.

Na festynie będzie można wyżyć się artystycznie na foliach owiniętych wokół drzew, będzie sklepik z sokami i ciastami, układanie klocków i zgadywanki. Będzie też stoisko kreatywne z origami, tworzeniem biżuterii, stoisko piękności.

Na stanowiskach sportowych dzieci i dorośli będą konkurować w różnych zadaniach. Warto przybyć wcześniej, bo jak wiadomo na festynach najszybciej rozchodzą się wszelkie smakołyki, a tu rodzice zadbają o ciasta, gofry, będzie też grochówka. A nawet sama dyrektorka będzie wyrabiała Pielmieni.

Festyn w SP1 w sobotę 28 maja od godziny 9:00-12:00

Więcej o festynie w SP1 - Beata Niksa-Żubertowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie
Festyn rodzinny SP1

i

Autor: mat organizatora

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Kraków czy Warszawa? Wiesz, o którym mieście mowa?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Jedna z legend o tym mieście jest związana z Wisłą. Jej bohaterka jest symbolem miejscowości. Mowa o...
Egzamin Ósmoklasisty 2022. Czy Zemsta Fredry zaskoczyła uczniów?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!