rower

i

Autor: arch. Krzysztof Zakreta

Fani jednośladów uczczą pamięć papieża. Zrobią to już po raz 16-sty

2020-02-12 13:49

Iławska rowerowa pielgrzymka w hołdzie pamięci świętemu Janowi Pawłowi II odbędzie się w tym roku w marcu. Systematycznie bierze w niej udział ponad setka rowerzystów w różnym wieku.

Organizatorami tegorocznej edycji są Darek Paczkowski i Krzysztof Zakreta. Do wyboru tradycyjnie będą dwie trasy. Dla zaprawionych w bojach rowerzystów, jak i rodzinny, który bez problemu pokonają nawet najmłodsi rowerzyści. Pierwszy dystans liczy 80 km, drugi 27. Wszyscy spotkają się na Gizerku, gdzie kiedyś przebywał Karol Wojtyła.

papież

i

Autor: arch.organizatora Krzysztof Zakreta miał okazję spotkać się z Janem Pawłem II.

- Jeszcze nie będąc papieżem wziął udział w dwóch spływach kajakowych po Jezioraku - mówi Krzysztof Zakreta, pomysłodawca pielgrzymki. - Było to w 1959 i w 1973 roku. Właśnie na Gizerku, podczas tych spływów, odprawione były msze święte.

Uczestnicy pielgrzymki po dotarciu na Gizerek odśpiewają Barkę z akompaniamentem iławskiej orkiestry dętej. Złożone zostaną kwiaty i zapalone zostaną znicze. Dariusz Paczkowski opowie o historii tego miejsca i pobycie przyszłego papieża.

Pielgrzymka odbędzie się 29 marca. Uczestnicy dystansu maxi wystartują o 9:15, a uczestnicy dystansu rodzinnego o 11:45. Start pielgrzymki tradycyjnie spod czerwonego kościoła.

 

plakat

i

Autor: arch.organizatora