termometr

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Fala upałów w Iławie i regionie. Cały weekend oblany słońcem

2022-08-26 13:00

W ostatni weekend wakacji na Warmii i Mazurach spodziewane są wysokie temperatury powietrza. W sobotę na południu i wschodzie regionu nawet do 33 stopni Celsjusza - wynika z prognozy IMGW. Lokalnie możliwe są przelotne opady deszczu, a także burze. Szczegóły w artykule

W piątek zachmurzenie ma być małe i umiarkowane, lokalnie wzrastające do umiarkowanego i dużego z możliwością wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Jedynie w powiecie gołdapskim i oleckim miejscami mogą występować burze, którym towarzyszyć będą dość silne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 28 st. C na północnym zachodzie do 32 st. C na południu i wschodzie regionu. Wiatr słaby, przejściowo umiarkowany, z kierunków wschodnich.

W nocy z piątku na sobotę prognozowane jest zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Nad ranem lokalnie może wystąpić krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna 16-19 st. C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

W sobotę w ciągu dnia zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, lokalnie wzrastające do umiarkowanego i dużego z możliwością wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 29 st. C na północnym zachodzie do 33 st. C na południu i wschodzie województwa. Wiatr słaby, przejściowo umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

Na niedzielę synoptycy IMGW zapowiadają zachmurzenie małe i umiarkowane, w ciągu dnia okresami wzrastające do dużego i wtedy miejscami przelotne opady deszczu oraz burze z możliwym gradem. Temperatura minimalna w nocy od 16 do 18 st. C. Temperatura maksymalna w dzień od 26 st. C na zachodzie do 30 st. C na wschodzie regionu. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, na ogół z kierunków zachodnich. W czasie burz możliwe porywy do około 70 km/h.

(PAP)

ostrzeżenia upały imgw

i

Autor: IMGW

QUIZ. Najczarniejsze charaktery polskich seriali. Rozpoznasz ich po złych uczynkach?

Pytanie 1 z 13
Zajmowały ją wyłącznie intrygi. Aby odzyskać ukochanego okrutnie kłamała i manipulowała. Kto to był?
Samoloty nad Warszawą

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl