WKU Ostróda wojskowi

i

Autor: WKU Ostróda

Ekipa „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” zawita wreszcie do Iławy. Sprawdź kiedy!

2020-06-23 14:04

Wojsko Polskie wznawia objazd miejscowości by zachęcić do pracy zawodowej w armii. Pierwsze spotkanie zaplanowane wiosną, musiało zostać odwołane przez pandemię. Jeśli nadal myślicie o pracy w wojsku, teraz możecie dowiedzieć się więcej.

22 czerwca br. rozpoczął się kolejny etap kampanii promocyjno – informacyjnej MON „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. Do końca wakacji w mobilnych punktach rekrutacyjnych na terenie całego kraju, z osobami zainteresowanymi służbą w Wojsku Polskim, nauką w uczelniach wojskowych rozmawiać będą przedstawiciele Wojskowych Komend Uzupełnień, żołnierze jednostek wojskowych i podchorążowie.

Celem kampanii jest zwiększenie stanu osobowego armii we wszystkich Rodzajach Sił Zbrojnych RP (wojskach lądowych, siłach powietrznych, marynarce wojennej, wojskach specjalnych, wojskach obrony terytorialnej).

W dniach 08-09.07.2020 r. w ramach kampanii, działania promocyjne realizował będzie mobilny zespół rekrutacyjny Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostródzie, w skład którego wejdą żołnierze 20 Brygady Zmechanizowanej, 4 Warmińsko – Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej i podchorążowie Akademii Wojskowych.  

Wszystkich zainteresowanych służbą wojskową, chcących zostać żołnierzem Rzeczypospolitej, zapraszamy do odwiedzenia jednego z punktów promocyjnych w woj. warmińsko-mazurskim:

06.07. - Pasłęk - Starówka Miejska, Park Rekreacyjno-Edukacyjny - Władysława Jagiełły 5;
07.07. - Frombork,Rynek Miejski,  Wzgórze Katedralne - Rynek, Katedralna 8;
08.07. - Ostróda - Bulwar nad Jeziorem Drwęckim;
09.07. - Iława ul .Kajki - deptak przy Plaży Miejskiej;
10.07. - Szczytno, plaża miejska;
11.07. - Narty, plaża miejska;
11.07. - Warchały nad jez. Świetajno;
12.07. - Olsztyn, plaża miejska - Centrum Sportowo-Rekreacyjne UKIEL;

Na miejscu będzie można poznać tajemnice pracy w wojsku, zasadach rekrutacji i naboru do ochotniczych form służby wojskowej,
dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju, posłuchać o doświadczeniach wojskowych, uzyskać materiały informacyjne i promocyjne.

Strażnik miejski wskoczył do śmietnika by odzyskać portfel starszej pani