edward baranowski mieszkaniec i artysta z iławy

i

Autor: EKA Edward Baranowski w swojej pracowni

Edward Baranowski podsumowuje swoje życie i dorobek artystyczny [AUDIO]

2022-04-28 10:19

Przede wszystkim mieszkaniec Iławy - tak o sobie mówi, przy okazji artysta. Lubi to co robi i może się to podobać innym, dlatego chce pokazać jak rozwija się jego talent na wernisażu. Trochę o życiu, trochę o sztuce - zachęcamy do posłuchania podcastu z Edwardem Baranowskim.

Edward Baranowski - artysta, autor nastrojowych pejzaży, rzeźbiarz, organizator licznych plenerów i wydarzeń kulturalnych zaprezentuje Państwu powstałe w ostatnim czasie prace. Wystawa nosi tytuł "Sztuka do kwadratu, czyli kwadratu sztuki" - tak zaprasza na wystawę Galeria Twórców SART w Iławie.

Kiedyś pracował w iławskim Zakładzie Karnym jako wychowawca, ale jak nam powiedział, choć to była dobra praca, to nie dla niego, "bo miał za ciasny mundur i uwierała go czapka", wytrzymał dwa lata. Rzeźbił tak zwane świątki, wyrabiał nawet meble gdańskie. Większość mieszkańców kojarzy go jako gospodarza Karczmy u Barana w Szałkowie oraz właściciela Galerii Na Wprost w centrum Iławy. Ostatecznie został przy sztuce i malowaniu, głównie wody i jej otoczenia farbą olejną.

W Iławie mieszkam od 60. roku więc mam prawo chyba już się nazywać obywatelem Iławy. Jako dziecko malowałem i rysowałem całkiem nieźle, dostawałem piątki. Długo zajmowałem się cudzą sztuką, a sam tak na poważnie maluję chyba od dwóch lat - mówi Edward Baranowski. To będzie wystawa przeglądowa, chcę się pochwalić dorobkiem. Będą starsze obrazki i nowsze, dla wytrawnych widzów i tych mniej wytrawnych - zaprasza artysta.

Wernisaż 29 kwietnia o godzinie 17:00 w Galerii Twórców SART przy ul. Niepodległości 4 (Galeria po schodkach)

Wystawa potrwa przez kolejne 3 tygodnie. Wstęp bezpłatny.

Edward Baranowski o swoim życiu i sztuce. "Mieszkaniec Iławy" i artysta zaprasza na wernisaż
edward baranowski plakat na wernisaż

i

Autor: mat organizatora

QUIZ. "Wesele" Wyspiańskiego na maturze z języka polskiego? Sprawdź, czy znasz tę lekturę

Pytanie 1 z 12
Pierwowzorem Pana Młodego był…
Bunt taksówkarzy w Warszawie. Chcą nawet 18 zł za kilometr

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!