plakat

i

Autor: arch. organizatora

Dziki Styl na ostródzkiej scenie. Zapraszamy na wyjątkowy spektakl

2022-12-19 16:17

W ramach projektu “Przestrzenie sztuki” do Ostródy zawita Teatr Tańca DzikiStyl Company. Wystawi spektakl “Pan ZARAZ”. Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów od 16 roku życia.

Punktem wyjścia do namysłu nad spektaklem PAN ZARAZ jest postać Kalibana – antybohatera sztuki W. Szekspira pt. Burza. Autor spektaklu wchodzi w dialog zarówno z dramatem, jak i innymi tekstami kultury, by dokonać szczególnego rodzaju charakterystyki współczesnego kalibaństwa. Przez pryzmat Kalibana przygląda się różnym obszarom rzeczywistości i dostrzega życiowo dotkliwy „mętlik aksjologiczny” współczesnego człowieka.Występujący tu Wioleta Fiuk i Patryk Gacki to zawodowi tancerze i choreografowie z Gdańska, którzy tworzą w obszarach teatru dramatycznego, teatru-tańca, musicalu oraz telewizji. Od lat tworzą autorski teatr tańca Dzikistyl Company, który w Polsce zasłynął oryginalnością stworzonej przez nich techniki, otwierającej kody tańca współczesnego na nowy rodzaj eksploracji. Są autorami ruchu scenicznego do spektakli dramatycznych w całej Polsce. Szerokiej publiczności znani są jako zwycięzcy tanecznych programów telewizyjnych You Can Dance i Got to Dance. Opracowują ruch w teledyskach, na profesjonalnych sesjach zdjęciowych. Pracują również jako tancerze w teatrach muzycznych.

PAN ZARAZReżyseria: Patryk Dariusz Gacki / Dzikistyl CompanyChoreografia i wykonanie: Wioleta Fiuk, Patryk GackiWideo: Laura AdelCzas: 45 min.Występ w Ostródzie 28 grudnia

Tysiące kolorowych światełek zdobi dom w bydgoskim Fordonie

Jak dobrze znasz film Titanic? QUIZ tylko dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Kiedy "Titanic" Jamesa Camerona trafił do Polski?