Akcje ekologiczne

Dzieci z SP 1 w Nowym Mieście Lubawskim nagrały EKO teledysk

2023-03-24 12:10

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody, a 25 marca Godzina Dla Ziemi. Dorośli nie zawsze pamiętają o szanowaniu natury, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim nagrali piosenkę z ważnym przesłaniem, które o tym przypomina!

Światowy Dzień Wody (World Water Day) ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w czasie konferencji Szczyt Ziemi 1992 w Rio de Janeiro w Brazylii. Jako powód podano fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej.

Godzina dla Ziemi to coroczne wydarzenie, organizowane w ostatnią sobotę marca. Godzinę dla Ziemi zapoczątkował WWF (Światowy Fundusz na rzecz Przyrody), który w 2007 roku zachęcił aż 2 miliony mieszkańców Sydney do wyłączenia niepotrzebnych świateł i urządzeń elektrycznych na 60 minut. Godzina to oczywiście zbyt krótki czas, by osiągnąć odczuwalne rezultaty. Inicjatywa ta jednak na ma charakter symboliczny – promuje postawy pro-ekologiczne i ma na celu wykształcenie trwałych nawyków – z korzyścią zarówno dla Ziemi, jak i jej mieszkańców. Z roku na rok idea ta cieszy się coraz większym uznaniem. Do akcji włączyło się ponad 100 państw.

Sugerowane godziny, by przyłączyć się do akcji i wyłączyć światło oraz źródła energii: 20:30 - 21:30.

Dzieci z Nowego Miasta Lubawskiego przypominają - "To Powinno Być Oczywiste!"

Na zajęciach Zespołu wokalno-instrumentalnego uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim odwiedzili studio, gdzie nagrali instrumenty oraz teledysk do premierowej piosenki "Oczywiste Eko".

Nagranie zrealizowano w Studio Progress w Grudziądzu – Daniel Grzybowski, nagranie wokali: Mateusz Korzeniecki, miks: Mateusz Korzeniecki, tekst i muzyka: Mateusz Deredas. Realizacją video zajął się Marcin Mielnik, Fotografy.

Przy mikrofonach śpiewają wykonawcy: Zofia Mączkowska, Marta Deredas, Julia Wiśniewska, Julia Mróz, Julia Chełkowska, Julia Cherkowska, Michalina Jakubowska, Natalia Czołba, Weronika Pruchniewska, Magdalena Szulc, Julia Roszkowska, Maja Mówka, Szymon Grześ, Michał Cherkowski, Mikołaj Ponieważ, Mateusz Deredas.

QUIZ. W tym tytule filmu brakuje koloru. Uzupełnisz prawidłowym?

Pytanie 1 z 15
Uzupełnij: Polowanie na ... Październik