sprzątanie lasu

Dzieci posprzątały las i miały lekcję ekologii w terenie. Pomogła firma z Iławy

2024-04-23 13:05

W minioną środę (17.04.2024) na terenie lasów Nadleśnictwa Olsztynek, pod hasłem "Woda i las odzyska blask" odbyła się akcja sprzątania terenów zielonych.

Udział w akcji wzięły dzieci z przedszkola "Pod Jelonkiem" w Idzbarku. Transport najmłodszych wraz z opiekunami zapewniła Żegluga Ostródzko - Elbląska udostępniając bezpieczny autobus.

Organizator przedsięwzięcia zapewnił kamizelki odblaskowe dla dzieci, rękawiczki jednorazowe, worki na śmieci, kontener na odpady wraz z ich utylizacją a także prezenty i przekąski.

Nagrodą za cały trud sprzątania były pamiątkowe medale ufundowane przez Wojskowe Koło Łowieckie "Batalion" oraz gadżety edukacyjne przygotowane przez Nadleśnictwo Olsztynek.

Po dwugodzinnym spacerze udało się oczyścić spory obszar lasu i zapełnić prawie cały kontener. Leśnicy z Nadleśnictwa Olsztynek opowiedzieli o procesie powstawania sadzonek, o życiu jakie jest w lesie, o faunie i florze w polskich lasach.

Finałem akcji było ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek, podczas którego dzieci chętnie dzieliły się wrażeniami z miło spędzonego dnia.

Tego typu akcje skierowane są przede wszystkim do dzieci przedszkolnych oraz pierwszych klas szkół podstawowych. Zaszczepienie młodemu pokoleniu ekologicznych wartości przyniesie w przyszłości świadome i odpowiedzialne działania proekologiczne. Takie inicjatywy odnoszą pożądany efekt, gdy są przeprowadzone w interesujący sposób. To z kolei wymaga zaangażowania odpowiednich ludzi z pasją, środków finansowych i wsparcia instytucji.

W akcję zaangażowali się członkowie Stowarzyszenia Go Green, Ostróda Recycling Edyta Jaskółowska, Spomer Sp.z.o.o Iława, Ekosystem Sławomir Jaskółowski, Gospodarstwo Rybackie Grabinek 20, Nadleśnictwo Olsztynek oraz Wojskowe Koło Łowieckie "Batalion" z siedzibą w Saminie pod Patronatem Honorowy Wojewody Warmińsko-Mazurskiego.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na ilawa@eska.pl!

Murator Remontuje: Samodzielna wymiana silikonu
Materiał sponsorowany

Slang pielęgniarek i medyków. Czy wiesz co oznaczają te słowa?

Pytanie 1 z 10
Piguła to inaczej...