kino

Dwa filmowe cykle, jednego dnia w Iławskim kinie!

2023-04-14 16:00

Warto sobie zrobić wyprawkę z dobrych przekąsek i spędzić w iławskim kinie kilka godzin. W poniedziałek 17 kwietnia 2023 na dużym ekranie w ramach dwóch cykli - jeden po drugim, warte zobaczenia produkcje!

Mieszkańcy Iławy przyzwyczaili się już do tego, że zazwyczaj w poniedziałki kino jest nieczynne. Tym razem jednak tu mała uczta dla kinomanów.

W ramach cyklu Kino Dla Seniora - NA TWOIM MIEJSCU (film polski, komedia, 2D, 103 min.) godz. 16:45

Chyba każdy chciałby chociaż raz w życiu znaleźć się w skórze płci przeciwnej… Bohaterowie „Na twoim miejscu” dostają taką szansę. Film w reżyserii Antonio Galdámeza to komedia, która w lekki sposób rozprawia się z ważkimi tematami, ukazując uniwersalną prawdę o międzyludzkich relacjach. Kasia i Krzysiek – młode, atrakcyjne małżeństwo z uroczym synkiem i mieszkaniem w malowniczej okolicy. Wydaje się, że powinni być szczęśliwi, a jednak są na skraju rozwodu. Każdy dzień spędzają tak samo – na kłótniach. Aż do poranka, od którego muszą współpracować jak jeszcze nigdy dotąd. A wszystko przez… zamianę ciał. Od teraz Krzysiek jest Kasią, a Kasia Krzyśkiem. Każde z nich musi przejąć obowiązki tego drugiego i stawić czoła problemom, o których istnieniu wcześniej nie miało pojęcia… Zamiana ciał jest tylko wytrychem, z którego korzystają twórcy filmu, żeby móc powiedzieć kilka niebanalnych słów o współczesności. W rolach głównych Paulina Gałązka i Miron Jagniewski. Na ekranie partnerują im m.in. Maria Pakulnis, Magdalena Lamparska, Jan Frycz, Michał Czernecki i Delfina Wilkońska.

Bilety na ten film i w ramach cyklu Kino Seniora w kinie Pasja w Iławie są w specjalnej, obniżonej cenie. Po okazaniu karty emeryta, rencisty, karty seniora w kasie kina, widzowie zapłacą jedynie 5 zł. Oczywiście na film zapraszamy nie tylko seniorów, jednak pozostali zapłacą regularną kwotę z cennika - mówi Lidia Miłosz, dyrektor ICK.

plakat na twoim mscu

i

Autor: materiały organizatora

W ramach Kino Konesera - NAJLEPSZE KRÓTKIE METRAŻE 2022/vol. 1 (filmy polskie, 2D, 28+24+29 min.) godz. 19:00

Trzy niezwykle ciekawe krótkie metraże, wyprodukowane przez Studio Munka. Wszystkie prezentowane były na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2022 roku.

„Victoria” reż. Karolina Porcari

Historia kobiety, która przypadkiem, po pięćdziesiątce, zaczyna odkrywać swoją seksualność...Opowieść o Amelii (Katarzyna Figura) - atrakcyjnej kobiecie w średnim wieku, która od lat żyje w małżeństwie z rekonstruktorem średniowiecznych bitew (Piotr Cyrwus). Związek dawno już popadł w rutynę... Pięćdziesięciolatka nie jest świadoma własnych pragnień i potrzeb. To, co przez całe życie pozostawało uśpione, zacznie budzić się wraz ze znalezieniem tajemniczej przesyłki pod drzwiami mieszkania... Przesyłki, która trafić miała w ręce "wyzwolonej" sąsiadki Wioli (Małgorzata Bogdańska).

Obraz miał swoją światową premierę na 62. Krakowskim Festiwalu Filmowym, gdzie uhonorowano go Srebrnym Smokiem dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego. Film Karoliny Porcari ma na koncie również Nagrodę im. Lucjana Bokińca za Najlepszy Film Konkursu Młodego Kina oraz Nagrodę firmy "dr Irena Eris" za "najodważniejsze spojrzenie" 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. „Victoria” zdobyła także Grand Prix Konkursu Filmowa Młoda Polska 25. Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami” w Nowogardzie. Ponadto film Karoliny Porcari nominowany był do ubiegłorocznych Nagród im. Jana Machulskiego w kategorii „Najlepszy scenariusz”.Karolina Porcari - mająca włosko-polskie korzenie aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna, scenarzystka i reżyserka. Autorka "Victorii" jest absolwentką Wydziału Aktorstwa w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie oraz kursu "Studio Prób" w warszawskiej Szkole Wajdy.

„WRÓBEL” REŻ. MARCIN JANOS KRAWCZYK

Historia drobnego pijaczka, który pewnego dnia otrzymuje propozycję zagrania w filmie...Jaśliska, wieś na Podkarpaciu. Wróbel, mężczyzna w średnim wieku, zniszczył swoje relacje z żoną i dwunastoletnim synem, popadając w pogłębiający się alkoholizm. Przyjazd ekipy filmowej, realizującej zdjęcia w małej miejscowości, i propozycja zagrania epizodu w filmie stają się dla mężczyzny szansą na wyjście z kryzysu i odzyskanie rodziny. Czy spotkanie z filmowcami odmieni jego dotychczasowe życie?

Film miał światową premierę w Konkursie Młodego Kina 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jesienią 2022 roku rywalizował również o nagrody w Konkursie Filmów Krótkich 9. edycji WAMA Film Festival w Olsztynie.Marcin Janos Krawczyk - aktor, reżyser, scenarzysta, producent. Urodzony w 1978 roku. Członek SFP. Absolwent Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy oraz PWST we Wrocławiu. Po szkole teatralnej pracę rozpoczął w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Reżyser filmów dokumentalnych „Rendez-vous”, „Sześć tygodni”, „Matka 24h” oraz „Ziemia bezdomnych”, prezentowanych i nagradzanych na festiwalach w kraju i za granicą, m.in. na MFF w Berlinie, Międzynarodowym Festiwal Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie i Kanadyjskim Międzynarodowym Festiwalu Dokumentów Hot Docs.

„FOLLOWERS. ODPALAJ LAJWA” REŻ. JAKUB RADEJ

Opowieść o dwójce licealistów, którzy chcą wykorzystać szkolną uroczystość do zdobycia internetowej sławy…W Europejskim Liceum Społecznym rozpoczyna się rok szkolny. Będzie wyjątkowo, ponieważ ma przyjechać noblistka Olga Tokarczuk. Będzie wyjątkowo, bo licealista Adam i jego kolega z internetu mają szczególny plan na transmisję online.

Obraz miał swoją światową premierę na 62. Krakowskim Festiwalu Filmowym w Konkursie polskim. Podczas 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni „Followers. Odpalaj lajwa” uhonorowany został Nagrodą Specjalną Jury w Konkursie Młodego Kina. Film otrzymał także dwie nominacje do ubiegłorocznych Nagród im. Jana Machulskiego w kategorii „Najlepszy Aktor” za kreacje Adama Borysowicza i Ignacego Lissa.Jakub Radej - urodzony w 1991 roku reżyser i scenarzysta krótkich form fabularnych, dokumentalnych, telewizyjnych i wideoklipów. Studiował w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ w Katowicach i Szkole Wajdy. Zdobywca kilkudziesięciu nagród na polskich i międzynarodowych festiwalach, m.in. za najlepszy dokument w Clermont-Ferrand 2018 czy za najlepszy dokument oraz najlepszą fabułę na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” w 2017 i 2018 roku.

Filmy wyświetlane są w iławskim kinie w ramach cyklu Kino Konesera za bilety na cykl zapłacicie tylko 15 zł

kino ilawa NAJLEPSZE KRÓTKIE METRAŻE 2022/vol. 1

i

Autor: materiały organizatora