stadion iława

i

Autor: UM Iława Dwa dni rozgrywek w ramach wojewódzkiego finału Pucharu Tymbarku w Iławie

piłka nożna

Dwa dni rozgrywek w ramach wojewódzkiego finału Pucharu Tymbarku w Iławie

2024-05-08 14:09

W dniach 9-10 maja w Iławie odbędzie się przełożony wcześniej z powodu pogody wojewódzki finał gier O Puchar Tymbarku.

Puchar Tymbarku to największy Turniej dziecięcy w Europie. Uczestniczą w nim tysiące chłopców i dziewczynek z całej Polski w wieku do 8, 10 i 12 lat, ale także ich nauczyciele i trenerzy.

Finał Ogólnopolski w Warszawie i kibicowanie podczas meczu Polska-Turcja, a także możliwość walki o Wielki Finał na PGE Narodowym – oto, czego mogą się spodziewać finaliści XXIV edycji Pucharu Tymbarku. Zanim jednak poznamy zwycięzców Finału Ogólnopolskiego, czekają nas zmagania na poziomie wojewódzkim. Od 6 do 25 maja rozegranych zostanie 16 finałów wojewódzkich, podczas których poznamy najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników w trzech kategoriach wiekowych. Wzorem lat ubiegłych kategoria U-8 kończy zmagania na poziomie wojewódzkim.

Jako pierwsi na boiska wybiegną zwycięzcy etapu powiatowego w województwach podkarpackim, podlaskim i opolskim. Później do zmagań przystąpią uczennice i uczniowie na Śląsku, Dolnym Śląsku oraz Warmii i Mazurach. Zmagania na poziomie wojewódzkim zakończą się 25 maja Finałem Wojewódzkim w Łodzi.

Wojewódzki finał w Iławie rozpocznie się 9 maja (czwartek) o godzinie 10. Wtedy swoją rywalizację rozpoczną chłopcy i dziewczyny w kategorii wiekowej U8 i U10. (Rejestracja drużyn od godziny 8:30)

10 maja (piątek) o godzinie 10:00 odbędą się rozgrywki chłopców i dziewczyn, w kategorii wiekowej U12. Szczegółowe informacje opiekunowie drużyn otrzymają w wiadomości mailowej.

Do finałów ogólnopolskich zakwalifikuje się 16 najlepszych drużyn (po jednej z każdego regionu) w kategoriach U-10 i U-12 dziewczynek i chłopców. Rozgrywki U-8 kończą się na etapie regionalnym.

Iławę w finałach wojewódzkich reprezentować będą:

  • U8 chłopców – SP Zalewo,
  • U8 dziewcząt – SP Wikielec;
  • U10 chłopców – SP 3 Iława,
  • U10 dziewcząt – SP 1 Iława;
  • U12 chłopców – SP1 Iława,
  • U12 dziewcząt – SP Tuszewo.

Łącznie na boiska może wybiec aż 106 drużyn w trzech kategoriach wiekowych.

W poprzedniej, XXIII edycji Pucharu Tymbarku, największym zwycięzcą Warmińsko-Mazurskiego Finału Wojewódzkiego okazała się być Szkoła Podstawowa nr 18 w Olsztynie, której reprezentanci zwyciężyli w dwóch kategoriach wiekowych chłopców (U-10 i U-12).

– Jesteśmy weteranami turnieju. Nasza szkoła wprowadziła już dziesięć zespołów do finałów ogólnopolskich. W poprzedniej edycji byliśmy jedyną placówką w kraju, która pojechała na nie z dwoma zespołami. W tym roku powtarzamy ten sukces. Graliśmy z wartościowymi rywalami, więc tym bardziej cieszymy się ze zwycięstwa i szansy rywalizacji z najlepszymi w Polsce. Chłopcy zagrali bardzo dobry turniej. Jesteśmy z nich dumni i zadowoleni, że tak świetnie sobie radzili. W Warszawie spodziewamy się dobrych meczów. To ostatni etap turnieju i drużyny, z którymi przyjdzie nam zagrać, nie znalazły się w nim przez przypadek. Dla chłopców to będzie duże przeżycie. Są szczęśliwi i zmotywowani do dalszej pracy – mówił Piotr Żurawel, trener zespołów z Olsztyna.

W rozgrywkach dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lidzbarku (U-12) oraz „Diabełki” ze Szkoły Podstawowej w Braszowicach (U-10). Na etapie wojewódzkim zakończono rozgrywki kategorii U-8, w której najlepsza wśród dziewczynek okazała się drużyna „Pereł Olsztynka” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynku, natomiast wśród chłopców był to zespół ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Elblągu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

QUIZ. Najładniejsze samochody z okresu PRL. Dasz radę rozpoznać je wszystkie?

Pytanie 1 z 10
Co to za samochód?
Wartburg 313