I Eko Jarmark Iława-1

i

Autor: WR

Duże zainteresowanie I iławskim Eko-Jarmarkiem. Zobacz i posłuchaj jak było!

2020-08-25 12:04

To była pierwsza tego typu impreza w Iławie i okazja, by wybrać się na ekologiczne zakupy od lokalnych dostawców. W Galerii Jazzowej przy Ratuszu panowało spore poruszenie.

W eko-targach organizowanych przez Od-Ważne, SART i ICK, wzięli udział lokalni wytwórcy i producenci, ale także artyści i rzemieślnicy wykorzystujący w swoich pracach surowce naturalne lub z recyklingu.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało aż prawie 20 wystawców i stoiska wykraczały poza samą galerię, która ich nie pomieściła.
Można było kupić m.in. naturalne mydełka, kosmetyki, świece, biżuterię, rękodzieło, tekstylia ale także wegańskie i swojskie jedzenie jak wędliny, mięsa, miody, pieczywo.

Były też ekologiczne i egzotyczne rośliny i warzywa jak fioletowe ziemniaki czy czarny czosnek, zresztą posłuchajcie sami. O stoiskach i o tym czy będzie kolejna edycja, naszemu reporterowi Wiesławowi Raczkowskiemu opowiada jedna z organizatorek, Dominika Kasprowicz:

I Eko Jarmark Iława

i

Autor: WR
Posłuchaj Dominiki Kasprowicz - I Iławski Eko-Jarmark

Najpopularniejsze - stoisko z chlebem

Tyle rodzajów chleba w sklepie czy markecie nie znajdziemy. 13 rodzajów chleba jakie przygotowała Anna Skibińska rozchodziły się dosłownie jak ciepłe bułki. Wszystkie pieczone własnoręcznie, w domu, z ziaren i bez ulepszaczy. Pieczenie wszystkiego na Jarmark, jak powiedziała nam wystawczyni, zajęło ponad 50 godzin! Posłuchajcie sami:

I Eko Jarmark Iława-2

i

Autor: WR
Posłuchaj Anny Skibińskiej - I Iławski Eko-Jarmark, stoisko z chlebem

Nie od dziś wiadomo, że iławianie lubią dobrze zjeść. Wielką popularnością cieszą się coroczne już Festiwale Foodtrucków, teraz do stałego terminarza może dołączyć też Iławski Eko-Jarmark. Pozostaje nam czekać na kolejne edycje, z większym rozmachem.

Sonda
Wiesz, jak smakują owoce czerymoi?
Pozyskiwanie leku dla pszczół