konfernencja

i

Autor: arch. organizatora

Ekologia

Dowiedz się więcej o świeżym powietrzu

2023-09-12 13:16

Zapraszamy mieszkańców Powiatu Iławskiego na konferencję pod hasłem „Czyste powietrze to dar i wyzwanie”, która odbędzie się 14 września br. (czwartek) o godz. 10:00 w Kinoteatrze „Pasja” w Iławie

Głównym celem konferencji jest edukacja ekologiczna mieszkańców powiatu iławskiego, a także poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, dlaczego ważne jest czyste powietrze w regionie Warmii i Mazur. Podczas spotkania prelegenci  m. in. przybliżą proekologiczne rozwiązania prawne, czy założenia programu „Czyste powietrze” – możliwość otrzymania dofinansowania na wymianę starego pieca, ocieplenie domu i odnawialne źródła energii. Ponadto, podczas konferencji podjęta zostanie dyskusja na temat konieczności wzięcia odpowiedzialności za środowisko oraz konieczności uświadomienia sobie zagrożeń i skutków zdrowotnych braku czystego powietrza.

– Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszego powiatu do udziału w konferencji, to doskonała okazja do poszerzenia swojej wiedzy i świadomości na temat zagrożeń oraz kluczowych kwestii związanych z jakością powietrza – mówi Mateusz Szauer, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Iławie.

Najważniejsze wybory. Debata [10.09.2023]

QUIZ. Polscy politycy - Tego o nich nie wiedzieliście!

Pytanie 1 z 10
Który z polityków studiował w szkole Tadeusza Rydzyka (i jej nie ukończył)?