kino iława

i

Autor: facebook.com/kinopasjailawa Wnętrze kinoteatru Pasja w Iławie, sala główna

Nowe oznaczenia filmów w iławskim kinie. Co oznaczają? Jesienią nowy sprzęt!

2022-03-11 8:45

Od jakiegoś czasu w repertuarze iławskiego kina możecie obserwować dodatkowe podpisy lub ikony przy niektórych seansach. Wyjaśniamy o co z nimi chodzi i dla kogo te projekcje są dedykowane.

Do tej pory raz na jakiś czas pojawiały się w repertuarze jedynie projekcje oznaczane jako Kino Konesera / DKF. To pojedyncze projekcje np. Dyskusyjnego Klubu Filmowego, czyli film połączony z dyskusją fanów lub zaproszonych gości na temat samego obrazu lub jego twórców, czasem też pojawia się film spoza regularnego kanału dystrybucji, który doceniony został za oceanem, a w Polsce nie koniecznie, lub jeszcze nie wszedł na ekrany (i czasem nigdy nie wchodzi).

Ostatnio jednak pojawiły się nowe oznaczenia przy filmach w iławskim kinie Pasja, to KINO PRZYJAZNE SENSORYCZNIE oraz KINO DLA SENIORA.

kino przyjazne sensorycznie

i

Autor: ICK kino przyjazne sensorycznie

KINO PRZYJAZNE SENSORYCZNIE - dostosowanie seansu polega na zmianie natężenia oświetlenia oraz dźwięku, tak, by doświadczenie oglądania filmu na dużym ekranie uczynić maksymalnie przyjazne nadwrażliwym zmysłom. Przed pokazem nie są wyświetlane reklamy, by nie rozpraszać uwagi widzów. W trakcie seansu nie obowiązuje zasada całkowitej ciszy – można komentować film, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć razem z nim, wyrażać ekscytację, wędrować po Sali.

Na seanse przyjazne sensorycznie zarówno dzieciom, jak i dorosłym po okazaniu orzeczenia o niepełnosprawności, orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub ksero diagnozy oraz ich opiekunowi przysługują bilety ulgowe w cenie 16 zł.

Zasady organizacji seansu:

  • Na seans przyjazny sensorycznie odbywają się raz w miesiącu
  • Na seansach obowiązuje specjalny cennik - po okazaniu orzeczenia o niepełnosprawności, orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub wypisu diagnozy oraz jeden opiekun będą mogli kupić bilety ulgowe w cenie 16 zł
  • Przed pokazem nie wyświetlamy reklam
  • Podczas seansu nie obowiązuje całkowita cisza– można komentować film, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć razem z nim, wyrażać ekscytację, wędrować po sali, itp., pozwalamy również na swobodne poruszanie się po sali

Serdecznie zapraszamy widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów na dedykowane im seanse kinowe. Zapraszamy także innych widzów, którzy z powodu swoich trudności z odbiorem otaczającego świata, chcieliby skorzystać z takich dostosowanych spektakli. Seanse przyjazne sensorycznie są dla wszystkich, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwi wzrokowo - pracownicy ICK.

kino dla seniora

i

Autor: ICK kino dla seniora

KINO DLA SENIORA - na pokazach w ramach Kina dla Seniora wyświetlane są zarówno filmy, które nie były emitowane u nas na ekranie oraz takie, które zamówione będą na specjalne życzenie naszych seniorów!

Bilety dla Seniorów: 5 zł - do kupienia tylko w kasie kina na podstawie okazanej legitymacji emeryta – rencisty lub Karty Seniora.

Serdecznie zapraszamy na nowy cykl filmowy KINO DLA SENIORA, przygotowany z myślą o naszych starszych widzach. Zapraszamy widzów w każdym wieku, którzy czują się młodzi duchem i kochają kino. Seanse dla Seniorów planowane są raz w miesiącu - pracownicy ICK.

Aktualny repertuar kina znajdziecie TUTAJ Warto też zaglądać na FP kina Pasja, pojawiają się tu opisy filmów, zapowiedzi i zwiastuny.

Będą udogodnienia dla słabo słyszących

Jesienią pojawią się technologiczne nowości w iławskim kinie, m.in specjalna pętla indukcyjna, która pozwoli lepiej słyszeć/odbierać dźwięki niesłyszącym lub słabo słyszącym. To dzięki specjalnemu programowi, do którego ICK złożyło wniosek.

To dzięki temu, że jesteśmy w projekcie Konwersja Cyfrowa Domów Kultury. Za moment uruchomimy procedury przetargowe i w iławskim kinie pojawią się technologiczne udogodnienia. Dostaliśmy 164 tys zł z Narodowego Centrum Kultury. Pojawi się w iławskim kinie nie tylko pętla indukcyjna, ale też sprzęt do transmisji wideo, dzięki któremu podniesiemy i rozszerzymy zakres świadczonych mieszkańcom usług. Sprzęt powinien do kina trafić jesienią - mówi Lidia Miłosz, dyrektor Iławskiego Centrum Kultury.

QUIZ. Kultowe cytaty z komedii PRL! 9/10 tylko dla najlepszych

Pytanie 1 z 10
"Kierunek – wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja" to cytat z filmu...
Tłumy uchodźców na dworcach w Polsce

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!