Dobra informacja dla czytelników z Rudzienic i okolic. Powstaje nowoczesna biblioteka

2021-03-31 14:00

W 2021 roku zostanie kompleksowo przebudowany obiekt Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudzienicach. Powstanie tutaj centrum informacji kulturalno-turystycznej z nowoczesną biblioteką.

Gmina Iława pozyskała na ten celdofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Projekt realizuje Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie.

- W Rudzienicach powstanie obiekt na miarę XXI wieku, z wyposażeniem w nowe meble biblioteczne oraz gabloty wystawowe - mówi Robert Jankowski z urzędu gminy Iława. - Oprócz tradycyjnej roli biblioteka pełnić będzie szereg istotnych funkcji takich jak szerzenie oświaty, upowszechnianie korzystania z technologii informacyjnych. Będzie również tętnić życiem jako swoiste centrum życia kulturalnego.

Dodatkowo, z uwagi na świetne położenie, obiekt pełnić będzie również funkcję Centrum Informacji Turystycznej Gminy Iława i Obszaru Kanału Elbląskiego.

Rudzienice leżą na skrzyżowaniu wielu szlaków turystycznych i w ramach świadczonych usług centrum będzie przekazywało informacje o bogactwie przyrody gminy Iława i Pojezierza Iławskiego, miejscach aktywnego wypoczynku, szlakach pieszych, rowerowych, zabytkach gminy Iława — tłumaczy Jankowski.

Termin zakończenia inwestycji ustalono na 30 listopada br. Koszt to ponad 150 tys złotych.

Natalia Szroeder to gwiazda polskiego popu. Oto jej największe hity!

QUIZ. Wembley i inne słynne stadiony. Rozpoznasz te stadiony? Kto na nich gra?

Pytanie 1 z 10
Jaki stadion jest widoczny na zdjęciu?
QUIZ. Wembley, San Siro, Camp Nou i inne. Rozpoznasz te stadiony? Kto na nich gra?