Awaria drogi DK16 we Franciszkowie. Była wahadłówka, teraz będą objazdy!

i

Autor: Google Maps DK 16 Franciszkowo - Przejazd

DK16 we Franciszkowie pod Iławą nadal zamknięta. Naprawa nasypu zajmie więcej czasu

2022-06-15 7:02

Znacznie większy zakres uszkodzeń nasypu oraz ulewne deszcze spowodowały, że konieczne jest wydłużenie prac naprawczych. W związku z tym droga krajowa nr 16 (DK16) na odcinku Ostróda - Iława będzie zamknięta do 24 czerwca 2022 r. Ruch nadal będzie odbywał się objazdem.

Pierwotnie planowano naprawić nasyp drogi do 15 czerwca, jednak znacznie większy zakres uszkodzeń nasypu niż pierwotnie drogowcy stwierdzili oraz ulewne deszcze uniemożliwiające odbudowanie korpusu drogi spowodowały, że konieczne jest przedłużenie zamknięcia DK16 na odcinku Ostróda - Iława do 24 czerwca 2022 r.

Przypomnijmy, w okolicy Franciszkowa, na odcinku DK16 Ostróda - Iława, doszło do awarii nasypu drogi. Uszkodzenie stwierdzono podczas już prowadzonej przebudowy przepustu. Podczas przewiertu natrafiono na pustą przestrzeń w nasypie, powstałą wskutek wypłukania konstrukcji drogi przez wody opadowe. Takie uszkodzenie zagrażało bezpieczeństwu użytkowników.

Którędy objazd?

Podjęto decyzję o zamknięciu drogi na długości około 300 m i natychmiastowej naprawie nasypu. Droga została zamknięta 9 czerwca (czwartek), a naprawa awarii potrwa do 24 czerwca (piątek). Ruch drogowy na trasie między Ostródą a Iławą będzie odbywał się objazdem po drodze krajowej nr 15 Ostróda - Sampława oraz drodze wojewódzkiej nr 536 Sampława - Iława.

Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do obowiązującego oznakowania.

Osobówki mogą próbować jechać przez Mątyki, Dziarny - co nieco skraca drogę ale warto pamiętać, że to wiejskie, ciaśniejsze drogi o mniejszej przepustowości niż objazd przez DK15 i Sampławę.

mapa objadów Franciszkowo Przejazd Ostróda Iława

i

Autor: GDDKiA mapa objadów Iława-Przejazd-Franciszkowo-Ostróda
Sandacze już w jeziorze. Akcja Wód Polskich

QUIZ. Te przysłowia zna każdy! A Ty? Wstaw brakujące słowa. Nie wszyscy dadzą sobie radę

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego – jeden z najpopularniejszych związków frazeologicznych, używanych na co dzień przez wielu z nas: Albo rybki, albo…?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!