dachowanie

i

Autor: KPP NML

Dachowanie w Wawrowicach. Kierowca przeżył

2020-05-12 16:53

Niestety, nie wszyscy pamiętają o tym, że gdy pada deszcz to warunki na jezdni mogą być zdradliwe i należy jechać ostrożniej, wolniej i rozsądniej. Przekonał się o tym kierujący skodą, który nie dostosował prędkości do warunków na drodze i wywrócił auto na dach.

Wczoraj ok. godz. 17:00 w Wawrowicach doszło do kolizji drogowej. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący skodą nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. W efekcie stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał na prawe pobocze drogi i doprowadził do wywrócenia auta na dach. Mężczyzna podróżował sam. Nic mu się nie stało. Został ukarany mandatem.

Kierowco noga z gazu
To już kolejne zdarzenie drogowe na drodze wojewódzkiej 538 w Wawrowicach. Z uwagi na dużą ilość zdarzeń na tym odcinku już kilka miesięcy temu policjanci wnioskowali do zarządcy drogi o ustawienie znaków drogowych w postaci ograniczenia prędkości do 40 km/h oraz znaku ostrzegawczego informującego o śliskiej nawierzchni po opadach deszczu. Mimo tych działań w dalszym ciągu dochodzi tam do zdarzeń, których przyczyną jest niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.