druzyna energii 4

i

Autor: Druzyna Energii Czy iławskie szkoły wystartują w kolejnej edycji Drużyny Energii? Trwają zapisy!

Czy iławskie szkoły wystartują w kolejnej edycji Drużyny Energii? Trwają zapisy!

2021-04-20 10:55

Do 4. edycji „Drużyny” zgłosiło się już ponad 150 szkół, ale rekrutacja wciąż trwa. Organizatorzy zachęcają do udziału i walki o wspaniale nagrody.

Aktywność fizyczna jest szczególnie istotna w dobie pandemicznych ograniczeń i nauki zdalnej, podczas której uczniowie spędzają jeszcze więcej czasu przed ekranami komputerów i smartfonów, dlatego warto mobilizować szkoły do zgłaszania się do zabawy.

4. edycja Drużyny Energii wystartowała 31 marca. Do 5 maja każda szkoła podstawowa ma szansę dołączyć do rywalizacji. Aplikowanie do konkursu jest bardzo proste. Do formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie DruzynaEnergii.pl wystarczy dodać krótki film lub prezentację. Materiał może być przygotowany bez wychodzenia z domu z wykorzystaniem nagrań archiwalnych, przy pomocy smartfona i darmowych narzędzi do montowania wideo.

Projekt adresowany jest do młodzieży z klas 5-8 szkół podstawowych. Zgłoszenia mogą dokonywać nauczyciele WF-u i dyrektorzy. Placówki, które brały udział w poprzednich edycjach nie muszą przysyłać filmów lub prezentacji zgłoszeniowych – wystarczy akceptacja regulaminu.

– Drużyna Energii ma zachęcić młodych ludzi do aktywności fizycznej, także w trudnym czasie pandemii – mówi Paulina Guba, Mistrzyni Europy w pchnięciu kulą – Ćwiczenia w domu to świetny sposób na przerwę od komputera czy telefonu, bo sprawność fizyczna jest niezbędna dla zachowania dobrego zdrowia i samopoczucia – dodaje.

Stroje sportowe i zestawy kibica

Organizatorzy przygotowali w tym roku wiele atrakcyjnych nagród. 100 pierwszych szkół, które już zgłosiły się do projektu otrzyma piłki oraz zestawy kibica, a na 100 placówek, które zakwalifikują się do projektu czekają stroje sportowe dla uczniów oraz dresy dla trenerów.

W etapie sportowym nagrodzonych zostanie pięć najbardziej aktywnych szkół, każda z nich otrzyma nagrodę o wartości 3,5 tys. zł. Projekt zakończy się wielkim finałem w którym udział wezmą reprezentacje najlepszych szkół.

Sonda
Czy rok szkolny 2020/2021 powinien skończyć się 25 czerwca?
Wiewiórki w Łazienkach Królewskich