plakat

i

Autor: arch. organizatora

Czas na zabawę z flisakami. Wpadajcie do Małdyt

2022-09-13 14:46

Na ostatnie w tym roku spotkanie z tratwą i flisakami organizatorzy Flisu i Wójt Gminy Małdyty Marcin Krajewski zapraszają do Centrum Sportowo-Rekreacyjnego przy ul. Kopernika 13. Flisacki Piknik Rodzinny odbędzie się 24 września w godz. 10:00 – 18:00 właśnie w połowie drogi I Flisu Kanałem Elbląskim.

W programie m.in.: - Premiera filmu pt. „Retman” i „Flisacy”Bohaterem filmu „Retman” jest Mieczysław Łabęcki, który jako ostatni prowadzi długodystansowe spławy drewna polskimi drogami wodnymi; opowiada o tradycji, reaktywacji spławu, dniu dzisiejszym i przyszłości flisu.Film dokumentalny „Flisacy”, na bazie realizacji I Flisu Kanałem Elbląskim, przedstawia pracę flisaków, budowę tratwy i szałasów, długi dzieo na tratwie i... sami zobaczycie. - Będziemy mogli wysłuchać tradycyjnej pieśni patriotycznej „Flisacy”w wykonaniu chóru Camerata z Iławy, we wspaniałej aranżacji Honoraty Cybuli. - Wystawa archiwalnych fotografii pozwoli porównać współczesne doświadczenia z I Flisu Kanałem Elbląskim do tych sprzed 100 lat. - Jarmarki produktów regionalnych towarzyszyły naszemu Flisowi na całej trasie, na zakończenie flisu też ich nie zabraknie - Flisackie konkursy sprawnościowe przeznaczone są wyłącznie dla pełnoletnich uczestników festynu. Cięcie pnia piłą ręczną, łupanie i ciosanie, wiązanie węzłów – to wszystko na czas,kto szybszy ten lepszy.

Odrębny blok stanowią wielowątkowe warsztaty: - ceramiczne – każdy będzie mógł wykonad ceramiczne pamiątki flisackie, własnoręcznie ulepione z gliny i pokryte mineralnym szkliwem a po wypaleniu zabrad jako upominek. - rzeźbiarskie – wspólnie z Markiem Kurzawą z Iławy wykonad płaskorzeźbę flisaka - modelarskie – budujemy wspólnie modele tratw, małe i ... nieco większe - orgiami – w tę trudną sztukę wprowadzi Was Ewa Mirooska z Liwy - animacyjne – każdy może narysowad własny film animowany - plastyczne –nie tylko na kartonie i nie tylko malowanie, poznacie 9 nowych technik

Gwiazdozbiór Jaruzelskiej - Anna Zejdler

Quiz. Dania godne królewskich stołów - rozpoznaj ich charakterystyczne cechy

Pytanie 1 z 12
Pieczoną kaczkę zazwyczaj przygotowuje się owocami. Najczęściej dodaje się do niej: