Ćwiczenia strażaków na Jezioraku

i

Autor: Piotr Szysler

Ćwiczą po to, by sprawniej ratować. Strażacy walczyli z pozorowanym pożarem łodzi

2022-07-21 17:59

Na Jezioraku przy ul. Sienkiewicza przeprowadzone zostały ćwiczenia strażaków. Tematem i celem głównym były działania ratownicze na powierzchni i pod powierzchnią naturalnych zbiorników wodnych.

Na jeziorze Jeziorak przy ul. Sienkiewicza 19 lipca przeprowadzone zostały ćwiczenia Komendanta Powiatowego PSP w Iławie. Tematem i celem głównym były działania ratownicze na powierzchni i pod powierzchnią naturalnych zbiorników wodnych.

Scenariusz ćwiczeń zakładał, że w pobliżu slipu Yamaha Marine w Iławie w wyniku wybuchu i pożaru jachtu motorowego załoga wypadła do wody. Dwie osoby poszkodowane unoszą się na wodzie, natomiast trzecia znajduje się pod wodą.

Działania jednostek polegały na rozpoznaniu sytuacji, podjęciu osób poszkodowanych z powierzchni wody, podaniu dwóch prądów wody na palący się jacht motorowy z łodzi ratowniczych JRG Iława i OSP Iława, wprowadzeniu nurków pod wodę w celu zlokalizowania trzeciej osoby poszkodowanej. W ćwiczeniach brały udział siły i środki z JRG Iława, OSP Iława oraz OSP Siemiany w ilości 20 strażaków.

W trakcie odprawy kończącej ćwiczenia omówiono przebieg ćwiczeń oraz zrealizowane cele szczegółowe. Przypomniano ratownikom jakie zagrożenie niesie ze sobą okres letni w szczególności, gdy chodzi o jednostki żeglugi śródlądowej oraz zasady ratownictwa wodnego w zakresie podstawowym i specjalistycznym. Przypomniane zostały również zasady bezpieczeństwa i higieny służby podczas prowadzenia takich działań.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Kamil Kosowski wspomina Artura Boruca

QUIZ o znakach drogowych

Pytanie 1 z 10
Proste pytanie na rozgrzewkę. Ten znak oznacza...
Znak B-1 zakaz ruchu