przychodnia iława

i

Autor: UM Iława

Coraz bliżej kolejnej przychodni w Iławie

2021-11-25 17:17

Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski podpisał list intencyjny z Radosławem Kędzią, prowadzącym Przychodnię Kemed w Wąbrzeźnie, Ząbrowie i Rudzienicach. To kolejny krok do tego, aby w Iławie zaczęła działać nowa przychodnia.

Zdajemy sobie sprawę z potrzeb naszych mieszkańców w zakresie dostępu do lekarza, w szczególności do lekarza pierwszego kontaktu, dlatego też zdecydowaliśmy się na podjęcie działań zmierzających do uruchomienia w mieście kolejnej przychodni. Dzięki temu nasi mieszkańcy będą mieli łatwiejszy dostęp do lekarza, a pracujące przychodnie będą odciążone i będą mogły lepiej zadbać o swoich pacjentów- mówi Burmistrz Iławy, Dawid Kopaczewski.

Współpraca z Przychodnią Kemed to efekt wielomiesięcznych poszukiwań. Dzięki tej współpracy urząd mogł uruchomić szczepienia przeciw Covid 19, po drugie zabezpieczyć opiekę pielęgniarską w szkołach.

Jako gmina zadbaliśmy o stworzenie preferencyjnych zasad najmu lokali mieszkalnych dla lekarzy i pielęgniarek, które zdecydują się na pracę w iławskich przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej-jest to też ukłon wobec naszych dwóch przychodni działających w Iławie, ponieważ chcemy także i z nimi rozwijać naszą współpracę dla dobra mieszkanek i mieszkańców. Po drugie zabezpieczamy lokal pozwalający uruchomić nowy zakład opieki zdrowotnej. Podpisanie listu intencyjnego to zapowiedź zmiany, zmiany na którą tak bardzo czekają nasi mieszkańcy - podsumowuje burmistrz Dawid Kopaczewski.

Co tam w środku gra? Nirvana

QUIZ. Czy wiesz do czego służą te kobiece przedmioty?

Pytanie 1 z 9
Czym jest beautyblender?