stadion iława2

i

Autor: jeziorakilawa.pl-Tomcolor / pixabay zdjęcie ilustracyjne

Co z nowym stadionem w Iławie? Dwa stadiony mają być tańsze od jednego!

2022-04-04 11:59

To nie żart, jesteśmy już po 1 kwietnia. Dwa stadiony zamiast jednego, to nowa propozycja projektanta głowiącego się nad tym jak pogodzić funkcje dla piłkarzy i lekkoatletów. Teoretycznie by się dało, ale jak twierdzi burmistrz koszt realizacji przewyższą możliwości budżetu Iławy. Więcej w artykule poniżej.

Przez cały miniony, 2021 rok powstawała nowa koncepcja stadionu dla Iławy. Po licznych konsultacjach ze środowiskami sportowców i radnymi, stanęło na połączeniu w jeden projekt stadionu piłkarskiego, lekkoatletycznego i nawet dodatkowych kortów do tenisa ziemnego.

Niestety przyszedł rok 2022, inflacja się rozpędza, a koszty budowlane rosną i nie widać końca. Powstała więc nowa opcja, by zamiast jednego stadionu powstały dwa, co może okazać się tańsze w wykonaniu. Tak przynajmniej sugeruje projektant, miasto teraz będzie rozważało taką koncepcję.

Mieliśmy już wszystko zaprojektowane w koncepcji wspólnej trzech obiektów - dla piłkarzy, lekkoatletów i tenisistów, nawet projekty dla piłkarzy i lekkoatletów w danej wersji otrzymały by certyfikacje związków, ale się okazało, że ta opcja, to już koszty około 100 milionów złotych. Budżet miejski to rocznie średnio 20-30 milionów już z dotacjami. Projektant zaproponował, by rozważyć wyłączenie z rewitalizowanego stadionu funkcji lekkoatletycznych i przenieść go w nowy obiekt. Nie chcemy z niczego rezygnować tylko urealnić nasze oczekiwania - mówi Dawid Kopaczewski, burmistrz Iławy.

Jak mówi burmistrz kwotę podnoszą zwłaszcza pomieszczenia wspólne z zapleczem dla piłkarzy i lekkoatletów oraz zadaszenia. Wyjęcie z projektu części lekkoatletycznej ma pozwolić na etapowanie prac i w efekcie obniżyć koszty poszczególnych inwestycji.

Gdzie wybudować stadion dla lekkoatletów?

Okazuje się, że miasto ma już działkę, która mogła by go pomieścić, na nowym osiedlu Żołnierzy Wyklętych.

dzialka pod stadion lekkoatletyczny

i

Autor: Google Maps Tereny rozważane pod stadion lekkoatletyczny w Iławie

Teraz władze miasta będą znów konsultowały ten pomysł z poszczególnymi wydziałami, radnymi, środowiskami sportowymi w Iławie.

QUIZ. Jesteś mistrzem kierownicy? Te pytania to zweryfikują!

Pytanie 1 z 12
Przejazd na czerwonym świetle. Jest dozwolony…
Bociany wracają do domu! Pojawiły się na Podkarpaciu

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!