Ciężarówka wypadła z drogi. DK 15 zablokowało na godzinę

i

Autor: KPPSP Ostróda Ciężarówka wypadła z drogi. DK 15 zablokowało na godzinę

Ciężarówka wypadła z drogi. DK 15 zablokowało na godzinę

2021-11-16 11:51

Około godziny 17:30 15 listopada na drodze krajowej nr 15 tuż przed Ostródą ciągnik siodłowy z naczepą, na łuku drogi zjechał z jezdni i wpadł do rowu.

Zestaw ciężarowy przewoził ponad dwudziestotonowy ładunek płyt wiórowych. Pojazdem podróżował prowadzący go mężczyzna, który samodzielnie zdołał się wydostać z szoferki.

Do akcji ratowniczej z ostródzkiej JRG wyjechał samochód ratowniczo-gaśniczy oraz samochód specjalny ratownictwa technicznego. Na miejscu wypadku strażacy zastali zestaw ciężarowy, który leżał na boku kilka metrów poniżej poziomu jezdni. Obok pojazdu siedział jego kierowca.

Ciężarówka wypadła z drogi. DK 15 zablokowało na godzinę

i

Autor: KPPSP Ostróda Ciężarówka wypadła z drogi. DK 15 zablokowało na godzinę

Mężczyzna był przytomny z ogólnymi potłuczeniami. Został zabrany przez ratowników Państwowego Ratownictwa Medycznego do ambulansu na badania. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne w zestawie ciężarowym. Następnie sprawdzili, czy nie ma wycieków płynów eksploatacyjnych z ciągnika siodłowego.

Sprawdzono również teren wokół przewróconej ciężarówki, na ewentualność zderzenia z innym pojazdem. Policjanci poddali kierowcę badaniu trzeźwości. Wynik niestety był pozytywny.

Wykazał kilka promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Ostatecznie mężczyzna został zabrany do szpitala. Droga krajowa nr 15 w obrębie wypadku była zablokowana blisko godzinę.

QUIZ - jaki rodzaj tańca do ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 8
Dlaczego chcesz zapisać się na zajęcia taneczne?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Bandyta na drodze! Wyjął broń i groził innemu kierowcy