IBO Spór o bagienko

i

Autor: djk

Ciąg dalszy batalii o psy i bagienko. Kurpiecki wzywa do manifestacji!

2020-02-06 13:23

Konflikt związany ze zwycięskim projektem Iławskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 narasta. Władze Iławy w sprawie Wybiegu Dla Psów organizują konsultacje w terenie, a mieszkaniec Gajerka nie wierzy w dobre intencje i jeszcze przed nim zapowiada manifestację.

Jak już pisaliśmy, mieszkańcy Iławy wybrali projekty do realizacji w ramach Iławskiego Budżetu Obywatelskiego 2020.

Jednym ze zwycięskich projektów, jest budowa wybiegu dla psów. Umiejscowienie wybiegu przy oczku wodnym na ulicy Gdańskiej, nie wszystkim się podoba. Okoliczni mieszkańcy protestują a Urząd Miasta organizuje konsultacje w terenie:

Tymczasem mieszkańcy Osiedla Gajerek oraz media otrzymały od Krzysztofa Kurpieckiego list otwarty, w którym pisze, że nie wierzy w dobre intencje władz miasta a spotkanie nic nie zmieni w sprawie:

...Co prawda te konsultacje mają polegać na tym, czy wybieg przesunąć kilka metrów w jedną, czy drugą stronę, ewentualnie na podobnych szczegółach technicznych. W ulotkach do Państwa zmienili to na „wizję lokalną” Ale zapraszamy do przyjścia i powiedzenia władzy, żeby ten wybieg dla psów zrobili w innym miejscu.
Jeśli to nie pomoże, zapraszamy wszystkich mieszkańców na manifestację pod Ratuszem w poniedziałek 24 lutego o godzinie 14.30. Zaproście Państwo rodziny i znajomych z całej Iławy. Im też władza może zrobić to samo! Postawić pod domem coś czego sobie nie życzą. Jeżeli Państwo nie przyjdziecie zaprotestować teraz, to efekt będzie taki, że postawią nam wybieg dla psów, a potem co tylko zechcą. Bo będą wiedzieć, że nikt ich nie zatrzyma. Manifestacja jest legalna i zgłoszona...

Kurpiecki dodaje:

Władza, za Państwa pieniądze, wykupiła w mediach artykuły sponsorowane po to, aby wywołać wśród reszty mieszkańców Iławy wrażenie, że odbyły się tu prawdziwe konsultacje i promować jedynie swój własny punkt widzenia. Iławianie dowiedzą się o naszej opinii tylko jeśli zdołamy zainteresować media naszą manifestacją. Aby nasz protest był atrakcyjny dla dziennikarzy z całej Polski potrzebujemy niewielkiej sumy pieniędzy na jej oprawę. Planujemy też skromną, ale płatną informację na temat naszych argumentów, w internecie. Tak aby dotrzeć do ludzi młodszych i uświadomić ich, że władza zamiast obiecanego parku dla seniorów wstawia nam hałaśliwy wybieg dla psów. Jeśli są Państwo w stanie wspomóc nas drobną sumą, szczegóły znajdą Państwo na naszej stronie internetowej. Każda złotówka zostanie rozliczona publicznie.

Całe oświadczenie możecie przeczytać TUTAJ

Mieszkaniec, którego projekty brały udział w IBO 2020 ale nie wygrały, publikuje też wideo, w którym mówi szerzej o wybiegu i przekonuje o swych racjach:

Do tematu wrócimy podsumowując spotkanie w terenie, które zaplanowano na 7 lutego o 15:00 przy bagienku na ul. Gdańskiej w Iławie