kajdanki skazany

i

Autor: pexels.com zdjęcie ilustracyjne

Chciał sobie kupić BMW. Brał pożyczki na swoją dziewczynę

2022-08-18 13:20

Iławscy policjanci zostali poinformowani o oszustwie. Okazało się, że sprawca wykorzystując dane osobowe swojej dziewczyny, składał za pomocą witryn internetowych wnioski o pożyczki gotówkowe

Sprawca wykorzystując dane osobowe swojej dziewczyny, składał za pomocą witryn internetowych wnioski o pożyczki gotówkowe wprowadzając w błąd co do tożsamości faktycznej osoby składającej wniosek, a także co do zamiaru wywiązania się z zawieranej umowy w zakresie jej spłaty. Mężczyzna na podstawie danych osobowych swojej dziewczyny brał pożyczki gotówkowe bo chciał sobie kupić bmw. Wszystko wyszło na jaw, kiedy zaczęły przychodzić wezwania do zapłaty.

Jak ustalili policjanci suma wszystkich pożyczek to 3000 złotych. Funkcjonariusze przeprowadzili postępowanie, przesłuchali świadków, a także zgromadzili materiał dowodowy. 23-latkowi postawiono 5 zarzutów oszustwa. Jak się okazało mężczyzna potrzebował pieniędzy na zakup bmw, dlatego brał pożyczki.

Teraz mężczyzna ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Kodeks karny za oszustwo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 – takie zarzuty usłyszał 23 – latek.

Znasz te marki aut?

Pytanie 1 z 10
Rimac to marka supersamochodów...
Olsztyn. Policyjna eskorta taksówki. Życie kobiety było zagrożone

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl