plaża

i

Autor: (joyu)

Chcą przenieść plaże miejską na Skarbek. To pomysł władz Iławy

2020-02-17 13:41

Powodem decyzji samorządowców jest obecny stan plaży przy Chodkiewicza. W kiepskim stanie jest pomost, straszy także teren budowy, gdzie powstaje nowy hotel.

Teren przy Skarbku za sprawą inwestycji zmienia się w miejsce do wypoczynku i rekreacji. Stąd wybór tego miejsca na stworzenie kolejnej w Iławie plaży. O pomyśle mówi z-ca burmistrza Dorota Kamińska.

- Obecnie to jest kąpielisko trochę dzikie. Z roku na rok korzysta z niego jednak co raz więcej osób. Musimy więc pomyśleć o zapewnieniu bezpieczeństwa iławianom, którzy w tym miejscu spędzają upalne dni. Teren wokół jest co raz bardziej atrakcyjny, ostatnio pojawiły się urządzenia do ćwiczeń i miejsce dla zabaw dla dzieci. Obecna plaża miejska przy Chodkiewicza prezentuje się znacznie gorzej. Teren budowy nie sprzyja wypoczynkowi. 

plaża

i

Autor: (joyu) Tak obecnie wygląda iławskie kapielisko przy Chodkiewicza.

W urzędzie wciąż trwają analizy jak rozwiązać kwestię kąpielisk w Iławie. Wiemy już, że na pewno poprawiony zostanie pomost na obecnej plaży miejskiej. Możliwe też, że jedna z plaż zostanie przeznaczona tylko dla małych dzieci z opiekunami.​