iława

i

Autor: zdjęcie archiwalne

Chcą pokazać przedwojenną Iławę. Powstanie szlak historyczny

2020-03-05 14:02

W tym roku ruszą w Iławie prace związane z tworzeniem szlaku historycznego. Koordynuje to przedsięwzięcie wydział promocji urzędu miasta. W mieście staną specjalne tablice.

Podczas I i II Wojny Światowej Iława została bardzo mocno zniszczona. Z dawnej architektury zostało w mieście bardzo niewiele. Wydział promocji miasta wpadł na pomysł by przybliżyć mieszkańcom i turystom jak wyglądała kiedyś Iława.

furmanek

i

Autor: W.Raczkowski Na zdjęciu Beata Furmanek z urzędu miasta Iława.

Szlak to w praktyce będą specjalne tablice na terenie miasta - mówi Beata Furmanek, z urzędu miasta Iława. - Korzystając z archiwalnych fotografii pokażemy na nich jak dane miejsce wyglądało zanim zniszczyły je wichry wojny. Większość zabytków została bowiem zburzona lub spalona. Dzięki fotografiom i tablicom możemy ocalić pamięć o dawnej Iławie. Warto dodać, że opisy na tablicach będą w trzech językach.

Oprócz tablic powstanie także specjalna mapa przedstawiająca cały szlak. Pozwoli ona turystom samodzielnie zwiedzać miasto pod kątem historycznym. Jest szansa, że pierwsze tablice staną jeszcze w tym roku.

iława

i

Autor: zdjęcie archiwalne