Ceny materiałów rosną, kolejny przetarg na budowę żłobka w Iławie unieważniony

2022-07-18 8:44

5 ofert wpłynęło na budowę nowego miejskiego żłobka, na terenie po byłych Warsztatach Terapii Zajęciowej. Z uwagi na koszty przekraczające zaplanowany na inwestycję budżet przetarg zostanie unieważniony i ponowiony. Burmistrz Iławy tłumaczy dlaczego.

5 ofert wpłynęło na budowę nowego miejskiego żłobka, którego lokalizacja jest planowana na terenie po byłych Warsztatach Terapii Zajęciowej. Najniższa na kwotę 12,5 mln zł, najwyższa na kwotę 18,2 mln zł.

Z uwagi na koszty przekraczające zaplanowany na inwestycję budżet przetarg zostanie unieważniony i ponowiony.

W ostatnim naborze do żłobka mieliśmy prawie 90 podań a miejsc wolnych zaledwie ok. 30. To pokazuje skalę potrzeb w naszym mieście, dlatego od kilku miesięcy staramy się rozstrzygnąć przetarg na budowę nowego żłobka przy ul. 1 Maja. Niestety nie udało się tego zrobić także przy ostatnim podejściu. Co prawda zainteresowanie wykonawców było większe niż ostatnio, bo wpłynęło aż 5 ofert, ale niestety i tym razem były one znacznie wyższe niż przeznaczony na to budżet. Najtańsza oferta wyniosła 12,5 miliona, najdroższa zaś 18,2 miliona. Co teraz? Przetarg unieważniamy i przygotujemy się do kolejnego. Dokonamy ponownej analizy, wprowadzimy zmiany. Mamy na to jeszcze trochę czasu. Trzymajcie kciuki- komentuje Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski.

Żłobek ma się znajdować na działce po starej siedzibie WTZ przy ul. 1-go Maja (na zdjęciach w galerii tytułowej).

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Pokaż nam, jakim bystrzachą jesteś!

Pytanie 1 z 10
Winston Churchill otrzymał w 1953 roku...
Córka posłanki PiS zadomowiła się na Bali i jest zwolenniczką poligamii

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl