kroniki policyjne

Był poszukiwany za wcześniejsze kradzieże, wpadł przez rower

2024-06-03 15:02

„Okazja czyni złodzieja”, to przysłowie sprawdza się w wielu zawiadomieniach, złożonych w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie. Tak też stało się w Zalewie kiedy to sprawca, wykorzystując otwartą bramę, brak zapięcia i chwilową nieuwagę właściciela ukradł rower. Po raz kolejny za kradzież będzie musiał tłumaczyć się przed sądem.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Zalewie zostali poinformowani o kradzieży. Zgłaszający oświadczył, że miał na swojej posesji zaparkowanych kilka rowerów. Dodał, że zorientował się, iż jednego z nich brakuje, dlatego o wszystkim poinformował policjantów.

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. Zabezpieczyli również zapis z monitoringu. Policjanci po zapoznaniu się z materiałem i przejrzeniu obrazu z kamer rozpoznali sprawcę kradzieże. Funkcjonariusze w trakcie czynności ustalili miejsce przebywania mężczyzny i natychmiast tam pojechali. Policjanci zatrzymali 26-latka.

Okazało się, że mężczyzna nie tylko ukradł rower, ale także był poszukiwany za wcześniejsze kradzieże. Mieszkaniec gminy Zalewo usłyszał zarzut, po czym funkcjonariusze przetransportowali go do więzienia. 26-latek spędzi tam najbliższe 30 dni.

Policja apeluje

„Okazja czyni złodzieja” nie pozwalajmy sobie na rozluźnienie jeśli chodzi o kwestię zabezpieczania naszych cennych rzeczy. Pamiętajmy, że w sklepie, na parkingu, w przychodni czy urzędzie zawsze może pojawić się złodziej, który tylko czeka na odpowiednią chwilę, a czasem może być to przypadkowa osoba, którą okazja uczyni sprawcą kradzieży lub przywłaszczenia.

Bo ofiarą przestępców stają się często osoby, które zapominają, są roztargnione, czy zbyt ufne, a także, które niewłaściwie zabezpieczają cenne przedmioty.

Ten komputer zdecyduje o zagładzie ludzkości! | Wojna według Wołoszańskiego

Quiz. Największe przeboje inspirowane folklorem z czasów PRL. Jak dobrze pamiętasz tamte piosenki?

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment przeboju „Malowany dym” Skaldów. „Zawróć do nieba z powrotem deszcz, a wtedy przyjdę tam...”