rura nowe miasto

i

Autor: UM NML

Burmistrz Nowego Miasta apeluje o oszczędzanie wody

2020-05-07 12:59

Nowomieszczanie informują, że są momenty, że woda w ich domach prawie z kranów nie płynie. Władze próbują rozwiązać ten problem związany z suszą. Apelują także o oszczędzanie wody.

Z apelem do mieszkańców o oszczędzanie wody zwrócił się Józef Blank, burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego.

- Z uwagi na brak opadów deszczu i trwającą suszę, a w związku z tym występujący bardzo duży pobór wody z sieci wodociągowej, zwracam się z apelem do mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego o oszczędne gospodarowanie wodą pobieraną z miejskiej sieci wodociągowej. Proszę o zaniechanie podlewania trawników, przydomowych i działkowych ogródków czy mycia samochodów w godzinach 16 – 23, ponieważ zbyt duże zużycie wody powoduje znaczne zmniejszenie jej ciśnienia, a nawet brak wody u mieszkańców zamieszkujących wyżej położone tereny miasta, o czym już niektórzy informowali.

Jeśli apel nie poskutkuje i nowomieszczanie nie będą stosowali się do wyżej wymienionych zaleceń, może dojść do sytuacji, że w stosunku do osób nadużywających niepotrzebnie wodę będą wyciągnięte konsekwencje.

Władze Nowego Miasta rozpoczęły także inwestycję wartą 70 tysięcy złotych, która ma zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców w kwestii zaopatrzenia w wodę.

-- Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne na bieżąco podejmuje działania i realizuje inwestycje zwiększające bezpieczeństwo zaopatrzenia w wodę pitną do czasu wybudowania nowej stacji uzdatniania wody przy ulicy Makuszyńskiego - kontynuuje burmistrz. - Nowa inwestycja polega na wykonaniu drugiego przyłącza od studni głębinowej przy ulicy Piastowskiej do stacji uzdatniania wody przy ulicy Wodnej.

Pod dnem rzeki Drwęcy położona została rura długości 60 metrów i średnicy 315 mm, którą popłynie woda do stacji uzdatniania wody. Do połowy maja cała inwestycja zostanie zakończona i oddana do użytku.

rura nowe miasto

i

Autor: UM NML