horror

i

Autor: arch. organizatora

Halloween

Bój się z Radiem Eska! Wpadnij do iławskiego kina na maraton kina grozy

2023-10-27 15:07

Pod patronatem Eski, 31 października odbędzie się w kinie Pasja nocny maraton filmowy. Wszystko to oczywiście z okazji Halloween. Będą i filmy i konkursy. Do wygrania m.in. nasze gadżety.

Na seans kina grozy zapraszamy was we wtorek 31 października. Start: godz. 19:30, a planowany koniec około godz. 1:30. Zobaczycie trzy filmy: 

PAJĘCZYNA /napisy/ 2D, horror/thriller, 88 minut, od lat 15.

Nowy film producenta kultowych „BARBARZYŃCÓW” i najpopularniejszego horroru ostatnich lat „TO”.Wstrząsająca opowieść o chłopcu, który musi samotnie skonfrontować się z przerażającą demoniczną siłą.Nawiedzony dom? A może koszmarna rodzinna tajemnica ukrywana przez najbliższych? Ośmioletni Peter musi zmierzyć się z dramatyczną prawdą.Od dnia przeprowadzki do nowego domu, ośmioletni Peter co noc doświadcza przerażającej obecności. Na początku jest to tajemnicze, niepokojące stukanie za ścianą sypialni, które słyszy tylko on. Później koszmar narasta, wraz z pojawieniem się wstrząsających wizji. Najgorszy jest jednak fakt, że rodzice lekceważą strach syna, twierdząc, że dręczą go wytwory własnej, wybujałej wyobraźni. Skazany na samotną konfrontację z demoniczną siłą, Peter zaczyna podejrzewać, że najbliżsi ukrywają przed nim straszną rodzinną tajemnicę. 

NIE PATRZ W DÓŁ /napisy/ 2D, thriller, 107 minut, od lat 15.

Wciągający thriller producentów „Podwodnej pułapki”.Dwie przyjaciółki postanawiają wspiąć się na jedną z najwyższych wież telewizyjnych w Ameryce. Dla Becky ma być to forma terapii po traumie, z kolei Hunter widzi w tym szansę na pozyskanie nowych obserwujących jej internetowego kanału. Wydaje się, że tak doświadczone sportsmenki bez trudu sprostają wyzwaniu, jednak jeden niewłaściwy krok omal nie kończy się tragedią. Gdy ciężko ranne zostają uwięzione 600 metrów nad ziemią, muszą znaleźć sposób by ściągnąć pomoc i przeżyć. 

PIŁA X /napisy/ 2D, horror/thriller, 119 minut, od lat 15.

Kolejna odsłona kultowego horroru nawiązująca bezpośrednio do najbardziej udanych i krwawych pierwszych trzech części serii.Najbardziej okrutny i błyskotliwy seryjny morderca powraca, by wymierzyć karę medycznym oszustom. Będzie bolało.Jeszcze bardziej przerażająca intryga, jeszcze więcej szalonych pułapek, najbardziej osobisty motyw i ten sam wybór, przed którymi stają ofiary: cierpienie czy śmierć?Niezastąpiony TOBIN BELL jako Jigsaw, a u jego boku znana wszystkim fanom serii Shawnee Smith oraz kilka innych obsadowych niespodzianek.John Kramer (Tobin Bell) powraca. Najbardziej przerażająca część serii PIŁA ujawnia nieznany i wyjątkowo osobisty rozdział gry Jigsawa. Akcja filmu rozgrywa się między wydarzeniami z najsłynniejszych i najkrwawszych części cyklu: PIŁA I i II. Cierpiący na chorobę nowotworową John wyrusza do Meksyku, by poddać się eksperymentalnemu leczeniu, które jest dla niego ostatnią szansą na przeżycie. Po zabiegu odkrywa, że padł ofiarą medycznych oszustów, którzy zbijają majątek na ludzkim cierpieniu. Nie wiedzą, że zadarli z człowiekiem, który w kwestiach cierpienia jest ekspertem. John zabiera się do pracy konstruując zestaw najbardziej skomplikowanych, szalonych i okrutnych pułapek jakie kiedykolwiek widzieliście. Lekarze bez serca poddani zostaną terapii szokowej stając się ofiarami najbardziej krwawej zemsty w historii kina.

Zadbaj o bilety już dziś.

halloween ilawa

i

Autor: ICK
Rockowe piosenki na Halloween

Jak dobrze pamiętasz najlepsze horrory ery VHS? Quiz dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Kto zabija obozowiczów w kultowym slasherze „Piątek trzynastego” z 1980 roku?