mammografia

i

Autor: źródło MSS

ZDROWIE

Bezpłatna mammografia dla pań z Iławy już w sierpniu

2023-07-24 11:40

W bezpłatnym badaniu w ramach programu NFZ mogą wziąć udział ubezpieczone panie od 50 do 69 lat. Mobilna pracownia mammograficzna będzie dostępna 10 sierpnia, ale trzeba się wcześniej zarejestrować.

W zgiełku codziennych aktywności często zapominamy o własnym zdrowiu. Okres wakacyjny to czas na nadrobienie zaległości w badaniach profilaktycznych, w tym na mammografię w Ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

W bezpłatnym badaniu w ramach programu NFZ mogą wziąć udział Panie od 50 do 69 lat, ubezpieczone, które spełniają jeden z dwóch warunków:

•   nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy

•   lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte Panie, u których wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Badania jest finansowane przez NFZ, można je wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

 

Zapraszamy do mobilnej pracowni mammograficznej:

Iława, 10 sierpnia w godzinach od 9.00 do 15.00 przy Centrum Turystyczno-Rekreacyjnym, ul. Biskupska 2

Wcześnie wykryty nowotwór to skuteczne leczenie

Organizatorzy zachęcają do regularnych badań i dbania o swoje zdrowie. Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi, a wcześnie wykryty nowotwór umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia, a dzięki stałemu monitoringowi usprawniamy kontakt z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę i przyspieszamy ewentualne konieczne leczenie.

Rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 , 22 338 19 60 lub poprzez formularz  http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie trzeba zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD  z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED. Stawić się się na badanie należy w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Wymarzone wakacje zamieniły się w koszmar. Horror Polaków na Rodos

Barbie znów na topie! Sprawdź swoją wiedzę na temat kultowej lalki

Pytanie 1 z 10
W którym roku powstała pierwsza lalka Barbie?