Co robić zimą w Iławie? Zajrzyj do jednej z największych atrakcji miasta

2020-02-01 20:14

Do lata zostało jeszcze kilka miesięcy. Jeżeli więc nie jesteś morsem, nici z pływania w jeziorze. W takim wypadku na pomoc przychodzi Centrum Turystyczno-Rekreacyjne w Iławie. Tam na brak atrakcji narzekać nie będziesz. Znajdziesz coś dla ciała i dla ducha.

Jedną z większych atrakcji Iławy jest Centrum Turystyczno -Rekreacyjnego. W obiekcie znajduje się basen pływacki, basen rekreacyjny, natryski, zespół odnowy biologicznej w tym sauny, łaźnie, wanny solankowe oraz zespół siłowni, a ponadto wanny jacuzzi, kręgielnia, sala do aerobiku i 50-metrowa zjeżdżalnia.

Basen sportowy

Główną niecką hali basenowej w Centrum Turystyczno-Rekreacyjnym w Iławie jest basen sportowy o długości 25 metrów z widownią wykorzystywaną głównie podczas zawodów pływackich, pokazów i innych imprez sportowo-rekreacyjnych. Basen ten cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród osób, które lubią pływać długodystansowo (zawodników), ale również wśród dzieci i młodzieży uczących się pływania, osób starszych i amatorów takich atrakcji, jak na przykład zajęcia z Aquafitnessu.

Basen rekreacyjny | Zjeżdżalnia


Basen o nieregularnym kształcie z atrakcjami, które zadowolą nawet najbardziej wybrednych amatorów kąpieli. Znaleźć w nim można takie atrakcje jak: masaże karku, pleców, ud, gejzery, dwa tory do nauki pływania dla dzieci. Koszykówka wodna oraz siatkówka wodna to kolejne atrakcje tego basenu. Basen rekreacyjny jest miejscem, gdzie często przebywają dzieci wraz z całymi rodzinami.

Obok basenu rekreacyjnego znajduje się wanna wir-pool z hydromasażem pleców i ud. Pojemność wanny to ok. 15 osób! Jacuzzi przeznaczone jest dla starszej grupy wiekowej i nie tylko. Temperatura wody ok. 36o.

Odnowa biologiczna


Zespół Odnowy Biologicznej oferuje takie atrakcje jak: dwa Solaria, Saunę Suchą, Sanarium (Saunę Łagodną), Łaźnię Parową, Bicze Wodne, Basen Schładzający, Ogródek Wypoczynkowy.


ZOB czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. od 15.30 do 22.00 oraz w soboty, niedzielę i święta od 10.00 do 22.00.

Komnata Solna

Komnaty Solna z tężnią nasyca powietrze jodem, bromem i całą gamą innych mikroelementów takich jak np. magnez, sód, potas, wapń, żelazo. Powstały aerozol odznacza się szczególnymi walorami zdrowotnymi, ponieważ jego cząsteczki mają znaczną zdolność penetracji poprzez błony śluzowe układu oddechowego oraz skórę. Wokół tężni wytwarza się specyficzny mikroklimat, będący naturalnym leczniczym inhalatorium. Mikroklimat tężni wytwarzany jest wskutek ociekania solanki i działania ruchu powietrza, co powoduje intensywne parowanie, a rozbijane cząsteczki solanki sprzyjają także hydrojonizacji. Mikroklimat tężni wykorzystywany jest w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, rozedmie płuc, nadciśnienia tętniczego, nerwicy wegetatywnej i w przypadku ogólnego wyczerpania. Inhalacje wykorzystane w profilaktyce u ludzi zdrowych powodują wzrost odporności organizmu.

Bilety na 45-minutowy seans: 10 zł normalne, 8 zł ulgowe

Karnet 5 wejść - 35 zł

Karnet 10 wejść - 60 zł

Cennik wszystkich atrakcji, z których można skorzystać w Centrum Turystyczno-Rekreacyjnym znajdziesz na stronie: Basen Iława