Awaria drogi DK16 we Franciszkowie. Była wahadłówka, teraz będą objazdy!

i

Autor: Google Maps DK 16 Franciszkowo - Przejazd

Zamykają drogę krajową nr 16 we Franciszkowie. Będą objazdy, sprawdź którędy! [AUDIO]

2022-06-08 14:09

Jak informuje GDDKiA - w okolicy Franciszkowa na odcinku drogi krajowej nr 16 (DK16) Ostróda - Iława doszło do awarii nasypu drogi. W celu naprawy konieczne jest jej zamknięcie. Ruch pojazdów pomiędzy Ostródą i Iławą zostanie poprowadzony objazdem.

Do tej pory na odcinku Przejazd - Franciszkowo obowiązywała całodobowa wahadłówka kierowana światłami, niestety doszło do większej awarii podczas wykonywania robót, kierowców czekają objazdy.

Awaria nasypu

Uszkodzenie nasypu stwierdziliśmy w trakcie przebudowy przepustu na DK16 we Franciszkowie. Podczas przewiertu natrafiliśmy na pustą przestrzeń w nasypie, powstałą wskutek wypłukania konstrukcji drogi przez wody opadowe. Takie uszkodzenie konstrukcji drogi zagraża bezpieczeństwu użytkowników - mówi Karol Głębocki, rzecznik GDDKiA Olsztyn.

Którędy objazd?

Ze względów bezpieczeństwa podjęto decyzję o zamknięciu drogi na długości około 300 m i natychmiastowej naprawie nasypu. Droga zostanie zamknięta 9 czerwca (czwartek) od godziny 9.00. Naprawa awarii potrwa do 15 czerwca (środa). Ruch drogowy na trasie między Ostródą a Iławą będzie odbywał się objazdem po drodze krajowej nr 15 Ostróda - Sampława oraz drodze wojewódzkiej nr 536 Sampława - Iława. 

Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do obowiązującego oznakowania.

Posłuchaj: o pracach i utrudnieniach mówi Katarzyna Palczewska z GDDKiA.
mapa objadów Franciszkowo Przejazd Ostróda Iława

i

Autor: GDDKiA mapa objadów Iława-Przejazd-Franciszkowo-Ostróda Link: Kliknij by powiększyć

Zdałbyś egzamin na prawo jazdy 2023? Sprawdź!

Pytanie 1 z 10
Z jaką maksymalną prędkością możesz jechać mijając ten znak?
Quiz - znak drogowy
Atak nożownika przed zakładem Orlenu w Płocku

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!