Sekrety Welu książka banner

i

Autor: Anna Balińska - materiały autorki

Anna Balińska i jej Sekrety Welu. Czy nowa powieść powtórzy sukces poprzednich? [AUDIO]

2020-08-06 13:50

Iławska pisarka, Ania Balińska właśnie wydała nowe dzieło. Szerokim echem odbiła się jej poprzednia powieść Pod Pelargoniowym Balkonem. Czy Sekrety Welu powtórzą lub przebiją jej sukces? O czym opowiada nowa książka i czy czytelniczki znów będą się rumienić od momentów romantycznych?

Przypomnijmy, że w minionych latach najczęściej odwiedzanymi przez czytelniczki regałami w iławskiej bibliotece były m.in. te z romansami i powieściami obyczajowymi, a nawet erotycznymi. Wypoczywając nad Jeziorakiem, w wielu romantycznych sceneriach można się rozmarzyć, a nic nie podkręca lepiej kolorów w snach jak dobra książka z historią miłosną.

Anna Balińska zadebiutowała na rynku wydawniczym w 2016 roku powieścią obyczajową “Pod pelargoniowym balkonem” wydaną przez Wydawnictwo Literackie Białe Pióro. Ciepła, lekka historia zawiedzionej życiem Alicji, zakręconej Baśki, niewiernego Tomasza oraz wspaniałego Mikołaja, z piękną Iławą w tle. W książce (jak i na okładce dzieła Julii Bartkowskiej) znalazły się obrazy malarki Agaty Topolewskiej, a atmosferę wzbogaciła muzyka Domi Kasprowicz.

W 2017 r. ukazała się jej kolejna powieść “Szczęście od jutra” - zawikłana historia Hanki i Adama, ukazująca prawdziwe oblicze szczęścia. Tym razem na okładce pojawiła się wokalistka Domi Kasprowicz przy pianinie. Zdjęcie wykonała Emilia Bartkowska w restauracji “u Czapy”.

W 2019 r. Ania wzięła udział w charytatywnym projekcie “Pisarze dla Korabka”, stwarzając opowieść wspaniałego psa Fokusa.

Ten rok (2020) to dzieło "Sekrety Welu". Spotkaliśmy się z autorką, która opowiada o czym i o kim opowiada jej najnowsze dzieło.

- Jak tytuł sam zdradza, akcja dzieje się nad Welem, czyli okolice Lidzbarka Welskiego oraz tereny pod Działdowem. Akcja toczy się na dwóch płaszczyznach. Pierwsza, to lata 60., dokładniej rok 1968. Tu spotykamy 18-latkę, dziewczynę po maturze, która marzy o zostaniu lekarką. W restauracji spotyka nieco starszego od siebie Antoniego. Wybucha między nimi romans, który kończy się ostatecznie rozłąką. Akcja książki przenosi też czytelnika w czasy obecne, gdy Małgorzata i Antonii są już dorosłymi osobami, wnuczka Małgosi zakochuje się w chłopaku z Lidzbarka i wspomnienia miłosne ożywają na nowo - opowiada autorka.

Posłuchajcie co jeszcze powiedziała o książce autorka, Ania Balińska naszemu reporterowi Wiesławowi Raczkowskiemu.

Więcej o Sekretach Welu - o książce opowiada autorka Anna Balińska

W sierpniu również w Iławie zaplanowane jest spotkanie autorskie z Anią Balińską, data i miejsce jeszcze są dogrywane. Informacji wypatrujcie na fanpage'u pisarki. Czy czytelniczki przyjdą na spotkanie tak samo tłumnie jak w Lidzbarku?

Okradł kościół w Olsztynie

Jak długo przetrwałbyś jako bohater horroru?

Pytanie 1 z 10
Pukasz do drzwi mieszkania swojej drugiej połówki, ale okazuje się, że drzwi są otwarte, a w domu nikt nie odpowiada. Co robisz?