Ale urwała! Ale urwał! Spadł śnieg i zaskoczył kilku kierowców w Iławie

i

Autor: KPP Iława Uszkodzone samochody po wypadku w gminie Zalewo

Ale urwała! Ale urwał! Spadł śnieg i zaskoczył kilku kierowców w Iławie

2021-12-01 11:43

Zima to szczególny czas na naszych drogach, częste opady śniegu oraz marznącego deszczu utrudniają jazdę wszystkim kierowcom. Warunki panujące na jezdni często ujawnia błędy związane z niewłaściwym wyposażeniem oraz przygotowaniem samochodu do podróży, a także weryfikuje naszą technikę jazdy.

Blokowali rondo bo nie chcą smrodu. „Burmistrz sprzedał nasze zdrowie!”

Śnieg, który spadł spowodował, że nawierzchnia zrobiła się śliska, była oblodzona, powodując zmniejszoną przyczepności kół pojazdu podczas jazdy i dłuższą drogę hamowania. W połączeniu z prędkością niedostosowaną do warunków panujących na drodze, doprowadziło to do kilku niebezpiecznych sytuacji na iławskich drogach.

Kilka minut po godzinie 12:00, kierujący Mercedesami podczas nieprawidłowego wymijania zderzyli się lusterkami.

W Lubawie 33–latka kierująca Toyotą nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją VW i doprowadziła do zderzenia między pojazdami. Kobieta za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem.

W gminie Zalewo, kierujący Fiatem nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, w wyniku czego zjechał na pobocze, a następnie wybity i obrócony najechał na nadjeżdżające z przeciwka Volvo wraz z naczepą. Kierujący Fiatem z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

W Iławie 40–latek kierujący Fiatem nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w poprzedzającą go Toyotę.

Na ulicy Malczewskiego w Iławie 55–latek kierujący pługiem nie zachował szczególnej ostrożności podczas omijania zaparkowanego Renaulta i doprowadził do zderzenia bocznego między pojazdami, po czym odjechał. Jak ustalili policjanci kierowca podczas odśnieżania parkingu nie poczuł, że uderzył w zaparkowany pojazd.

Policja radzi - rozsądek przede wszystkim

Pamiętajmy, że padający śnieg lub śnieg z deszczem oraz przymrozki sprawiają, że droga jest śliska. Kierujący muszą się liczyć z tym, że nie zdążą natychmiast zatrzymać pojazdu. Czas hamowania auta znacznie się wtedy wydłuża i nietrudno o kolizję, czy potrącenie. Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, tylko nasze role czasem się zmieniają. Nieważne jednak czy jedziemy autem, rowerem, czy też przemieszczamy się pieszo, to pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników drogi.

Na warunki atmosferyczne nie mamy niestety żadnego wpływu, ale poprzez przestrzeganie zasad ruchu drogowego, technik kierowania pojazdami, odpowiedzialne zachowanie, a także odpowiednie wyposażenie naszego pojazdu możemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze.

Niestety, nie wszyscy pamiętają o tym, że gdy temperatura jest na niewielkim plusie albo spada poniżej zera, a na drodze pojawia się śnieg, czy pada deszcz lub mżawka, warunki na jezdni są wyjątkowo zdradliwe i należy jechać wolniej, ostrożniej i rozsądniej.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ: Czy rozpoznasz miasto po szczególe? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
Krasnoludki możemy spotkać nie tylko w bajkach, ale również...
Wrocław