sadzonka drzewo dziecko kadr

i

Autor: gov.pl Akcja #sadziMy trzeci raz w Iławie. Przyjdź po sadzonkę!

Akcja #sadziMy trzeci raz w Iławie. Przyjdź po sadzonkę!

2021-09-30 13:10

30 września oraz 1 października przy siedzibie Nadleśnictwa Iława będzie można bezpłatnie odebrać sadzonki drzew.

Już po raz trzeci, w dniach 30 września i 1 października, przed siedzibą Nadleśnictwa Iława, stanie namiot z bezpłatnymi sadzonkami.

Już po raz trzeci, w ramach akcji społecznej pod nazwą #sadziMy, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, wszyscy chętni do posadzenia swojego drzewa mogą otrzymać bezpłatne sadzonki. Akcja skierowana jest do wszystkich mieszkańców Iławy i okolic, i ma na celu zaangażowanie naszych mieszkańców w sadzenie drzew wszędzie, gdzie tylko jest taka możliwość i potrzeba. Zazieleńmy nasze otoczenie!

Osoby prywatne, właściciele posesji, szkoły, przedszkola, urzędy, właściciele firm, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe -przybywajcie po sadzonki! Posadźcie swoje drzewka przed budynkami, domami, urzędami, firmami, czy po prostu tam, gdzie uznacie to za potrzebne. Drzewa są ważnym elementem naszego krajobrazu, dostarczają nam tlen i redukują CO2.

Nadleśnictwo Iława ma do przekazania ok. 1000 sadzonek świerków. Są również inne gatunki jak dęby, buki czy brzozy.

Pracownicy nadleśnictwa dodatkowo służą radą i doświadczeniem. Chętnie podzielą się nią podczas przekazywania sadzonek. Podpowiedzą jak posadzić, który gatunek woli więcej słońca a który lubi więcej cienia.

Sadzonki będą wydawane 30 września oraz 1 października 2021r. przy siedzibie Nadleśnictwa Iława pod adresem Smolniki 30 (wyjazd z Iławy na Lubawę, za stacją paliw) w godzinach 9:00 - 15:00.

sadzimy ilawa jak sadzić instrukcja

i

Autor: gov.pl
Sonda
Czy zdążyłeś się spisać w Narodowym Spisie Powszechnym?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!